Světlušky rozzáří svět nevidomých ve dnech 7.–11. září

Světlušky rozzáří svět nevidomých ve dnech 7.–11. září

4. 9. 2015

Svět nevidomých je plný každodenních nástrah a překážek. Vyzkoušet si to můžete ostatně na vlastní kůži, a to hned. Stačí na chvíli zavřít oči a třeba zkusit zavolat kamarádovi mobilním telefonem, připravit si svačinu nebo najít cestu na toaletu. Svět nevidomých ale naštěstí není natolik temný. Již od roku 2003 ho prosvěcuje světlo naděje, kterou s sebou přináší nadační fond Světluška.

Zapojit se může každý

Ve dnech 7.–11. září 2015 budete mít příležitost pomoci nevidomým. Od dobrovolníků nadace Světluška si můžete zakoupit tykadla, náramek se svítícím nápisem nebo píšťalku. Rozzářit svět nevidomých můžete i pomocí příspěvku na bankovní konto 99999 99999/0100 nebo odesláním dárcovské SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA na číslo 87 777. Pro roční podporu odešlete SMS ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA a každý měsíc vám bude automaticky odečítána částka 30 Kč, Světluška obdrží 28,50 Kč. Více informací se dozvíte na www.darcovskasms.cz.

Pomoc, která je vidět

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením. Zrakem přitom vnímáme až 90 % smyslových podnětů, proto jeho ztráta představuje značný hendikep. Život ve tmě tak představuje každodenní výzvu, kterou musí nevidomí překonat. Naštěstí na to nejsou sami. Světluška přináší světlo naděje do života nevidomých již od roku 2003. Do projektu se od jeho založení zapojilo více než 66 000 dobrovolníků a milióny dárců. I vy můžete ve dnech 7.–11. září pomoci rozzářit svět nevidomých. A pamatujte, že vaše pomoc bude vidět!

(holi)

Zdroj:
www.svetluska.net

Čtěte dále