Přeskočit navigaci Úvodní stránka O projektu Redakční rada Informace pro média Napsali o nás Kontakt RSS
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi. Z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Podmínky služby:  Souhlasím s podmínkami
Označením pole udělíte společnosti Meditorial, spol. s r.o. souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů. Nejprve si však pozorně přečtěte plné znění tohoto souhlasu, včetně poučení o Vašich zákonných právech. Zároveň Vás upozorňujeme, že Váš dotaz i následná odpověď mohou být zveřejněny na těchto internetových stránkách a budou tak přístupné ostatním uživatelům.
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 2241 záznamů z celkového počtu 2241, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Pavla
dobrý den, je mi 37 let, jsem zdrava, tlak i krev v poradku, s nicim se nelecim. v sobotu v noci jsem usnula u knihy, v noci jsem se probudila a zjistila, ze jsem nechala lampicku rozsvicenou. zhasla jsem ji a otocila se na druhy bok a chystala se znovu usnout. pri zavrenych ocich mi najednou v jednom oku lehce blesklo. bylo to chvilicku od zhasnuti lampicky. pak jiz nic. vecer predtim mne lehce bolela hlava, moc jsem nepila. dnes jsem pro jistotu sla na ocni, vysetrili mi zrak, nitroocni tlak, ocni pozadi, vse v poradku. vidim krasne, ostre, nemotam se, nemam zavrate ani chut na zvraceni.jen jsem hypochondr a nevim, zda to nemuze byt priznak nejakeho vazneho neurologickeho problemu.velice dekuji za odpoved.
Popisované světelné fenomény bývají při předchozím pohledu do světla. Záblesky i při sevřených víčkách, i ve tmě, se také mohou objevit při tahu sklivce na sítnici, v tomto případě brzy vymizí. Pokud se nepřidruží žádné další potíže se zrakem (např. clona z některé strany pohledu, náhlý výsev fenoménu jakoby padajících sazí, apod.), nevyžadují žádnou léčbu.
Marie šipková
hodně mi slzi levé oko.bolesti oka,občas mam jakoby auru,kdy nevidím střed zorného pole a blesky.Spojovala jsem s migrénou,Mám nižši TK.Zhoršuje se mi zrak.Brýle mám od dětství.
Otazník v textu nevidím, volím tedy nikoliv odpověď, ale komentář. Aura, blesky a popisované vjemy v zorném poli bývají při migréně, vhodná je péče neurologa. Zhoršení vidění na blízko bývají nejčastěji spojeny se ztrátou akomodace, zaostřování, v souvislosti s věkem - toto je možno řešit brýlovou korekcí.
Pavla Šimková
mám glaukom (oční kapky monopost) a k tomu nízký krevní tlak, hrozí malá výživa očí - je možné zvýšit výživu očí nějakou medikací nebo potravinovými přípravky?
Malou výživou oka zřejmě myslíte horší prokrvení. To skutečně z logiky nízkého krevního tlaku může hrozit, protože tepny v oku jsou konečné, je to periferie cévního zásobení. Analogii lze odvodit i v pocitu studených prstů zhoršením jejich prokrvení zúžením v chladu. Na trhu jsou přípravky, které mají prokrvení zlepšit. Protože však klinické randomizované studie neprokazují signifikantní účinnost, pohybujeme se zde spíše na komerční bázi. Poněkud jiná je problematika tzv.doplňků stravy, které mají svůj význam v léčbě degenerace sítnice, i zde však platí, že zásadní léčba sítnicových chorob spočívá v jiných způsobech léčby (injekce do oblasti sklivce, laserová terapie).
Frantisek
Dobry den chci se zeptat mam problem s ocima citim tlak v dolni oblasti oka a citim skrabani mam cervene dolni casti pod okem a praskle zilky precitlivelost na slunecni svetlo
Zarudnutí, svědění, pálení nebo pocity nutnosti poškrábat se by mohl být spojen s chronickým zánětem okrajů víček, tzv. blefaritidou. Obdobné jsou ale i kožní projevy alergie na dolních víčkách. To jsou však jen dvě z celé řady možných příčin. V těchto však bez lékařského předpisu k vhodné léčbě nedostanete.
Vlasta Chovancová
Dobrý den, Dne 18.12.2017 jsem byla u vás na HRT vyšetření. MUDr. Zdeněk Fryšák doporučil kapky do očí. Moje oční paní doktorka mi předepsala Xalacom. Glaukom mám v pokročilém stadiu, již před lety po chirurgické operaci a nitrooční tlak mívám kolem 10. Protože trpím Obstrukční spánkovou apnoí, cukrovkou a mám vyoperovanou štítnou žlázu kvůli karcinomu a zvýšené hladině hormonů, nejsem si jista, jestli kapky Xalacom jsou pro mne vhodné. Prosím proto o doporučení jiné léčby, nebo potvrzení, že předepsané kapky můžu užívat. Děkuji mnohokrát za radu.
U nás ani u mne jste na HRT vyšetření nebyla. Dále uvádíte jméno lékaře a ještě paní doktorku, kteří o Vás pečují a vyšetření a léčbu vedou. Naše webová poradna nemůže vstupovat do těchto vztahů.

 

Velikost písma:

A A A

Vyhledávání

 
 

E-mailový zpravodaj

 

Poradna lékaře

 

Hrozí Vám glaukom?

Zodpovězte několik otázek a poraďte se s lékařem.

Otestovat se stáhnout dotazník v PDF
 

Soute�te s n�mi

Soutěž o ohřívací polštářek.

Soutěž o ohřívací polštářek.

Platnost: 1.1. - 31.1.2018

V lednové soutěži můžete vyhrát ohřívací polštářek s pleteným návlekem.

 

Spolupracujeme

 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Arabské trhy aneb Skrytá rizika číhající na turisty