Přeskočit navigaci Úvodní stránka O projektu Redakční rada Informace pro média Napsali o nás Kontakt RSS
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi. Z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Podmínky služby:  Souhlasím s podmínkami
Označením pole udělíte společnosti Meditorial, spol. s r.o. souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů. Nejprve si však pozorně přečtěte plné znění tohoto souhlasu, včetně poučení o Vašich zákonných právech. Zároveň Vás upozorňujeme, že Váš dotaz i následná odpověď mohou být zveřejněny na těchto internetových stránkách a budou tak přístupné ostatním uživatelům.
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 2256 záznamů z celkového počtu 2256, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Jana
Dobry den, potrebuji informace k nasledujicimu problemu. Byla jsem na ocni pohotovosti s mirnymi zablesky v oku. Po nekolika vysetrenich mi pan doktor provedl osetreni laserem udajne trhlinky v sitnici. Vysetreni bylo velmi bolestive a po vysetreni mam v levem oku pohyblivy utvar, ktery mi ocni lekarka diagnostikovala jako weisuv prstenec, s tim, ze to nejde odstranit. Je to velmi neprijemne a nebyla mi ani provedena kontrola praveho oka , protoze mi doktorka rekla ze nema cas at prijdu za pul roku.Prosim o moznost vysetreni na nejakem specializovanem pracovisti i za cenu ze si vysetreni zaplatim. Dekuji za odpoved.
Laserové ošetření při trhlině v sítnici je jeden z možných terapeutických postupů. Při tomto nálezu mohou být jako doprovodný jev plovoucí sklivcové zákalky, drobné krvácení, apod. Po zákroku jsou prováděna kontrolní oftalmologická vyšetření. Pokud chcete konzultovat stav na jiném pracovišti, máte nárok na výpis z dokumentace a s ním i možnost jiné pracoviště navštívit. Termíny ovšem záleží na volné kapacitě vybraného centra. Naše poradna se nemůže zabývat doporučením na některé pracoviště, záleží na výběru pacienta. Jako informační zdroj mohou sloužit webové stránky pracovišť specializovaných na léčbu chorob sítnice, případně reference léčených pacientů.
Pavol Leto
prosím vás,poradte,ako mam postupovať pri diagnostikovaní Cornea guttata,Cataractasenilis a Glauccoma susp.Veľmi pekne dakujem za radu.Dovidenia
Žádná bezprostřední akce není požadována. Je-li vysloveno podezření na glaukom (glaucoma susp.), je třeba podle stanoveného časového režimu absolvovat kontrolní vyšetření. Šedý zákal (cataracta) se operuje, zkalená čočka se nahradí nitrooční čočkou umělou.
Šárka Čepeláková
Dobrý den, mám již částečně poškozený oční nerv (zelený zákal u nás v rodině máme po otci oba sourozenci, ale otec a bratr mají vysoký tlak - tedy oba užívají kapičky), já však mám tlak zcela v pořádku 13,14 atd. Já osobně trpím dlouhodobě velmi nízkým tlakem, jak se v tomto případě zelený zákal léčí? Děkuji za info. Bohužel moje lékařka prozatím žádnou léčbu nenastavila a chápu-li to dobře, kapky do očí mi daný problém nepořeší. Předem děkuji ŠČ
Otázkou je, zda se skutečně jedná o glaukom, nebo jinou chorobu vyvolávající změny na zrakovém nervu - tudy je potřeba v první řadě vést diagnostiku, a podle výsledku stanovit další postup. Pokud by bylo jednoznačně prokázáno, že se jedná změny v souvislosti s glaukomem, pak je potřeba si uvědomit, že bezpečná výška nitroočního tlaku je individuální. Poškození může vzniknout i při tzv." statisticky normálním" nitroočním tlaku. V tom případě má i další snižování nitroočního tlaku smysl, a to očními kapkami, laserem, nebo operací. Je určitě vhodná konzultace na pracovišti specializovaném na glaukom.
Martin Parth
Dobrý den, pracuji s chemikáliemi a rád bych věděl které jsou nejnebezpečnější při kontaktu s okem. Také jaká látka, kterou bych mohl mít po ruce nejvíce neutralizuje danou chemikálii. Děkuji za odpověď
V zásadě platí, že je potřeba si uvědomit, že oči je třeba chránit před všemi cizorodými látkami. Úloha prevence je v tomto ohledu velmi důležitá. Striktně tuto problematiku včetně ochranných pomůcek řeší pracovně-právní předpisy. Může dojít k vážnému poškození louhy, kyselinami, cizími tělesy, mechanickými úrazy, ale i infikovaným materiálem. Pokusy o neutralizaci nedoporučujeme. Zásadou první pomoci je vydatný průplach spojivkového vaku nejlépe proudem vody, a to při otočení (everzi) horního víčka a následně rychlé řešení cestou odborné lékařské pomoci.
Alena
Byla mi provedena, laserová iridotomie pro glaukom s uzavřeným úhlem, týden po ní mi byl na kontrole nameren not 28 a 30, byl mi Luxfen vyměněn za Travatan. Nyní po 4 týdnech kapani Travatanu mám not 16 a 19. Kapky Travatan mě nestipou, nejsou neprijemne a pomáhají. Mám ale trvale červené oči, ne tolik, jako první tyden, přesto dost výrazně. Na doporučení oční lékařky jsem tedy koupila kapky Optive plus a zajímá mě Váš názor, zda je mohu kapat dlouhodobě pri léčbě Travatanem.
Současné používání léků snižujících nitrooční tlak a očních kapek se zklidňujícím účinkem není kontraindikováno, záleží na komfortu pacienta. Aplikace jednotlivých přípravků musí ale být provedena s časovým odstupem, nejlépe 10-15 minut. Trvalé zarudnutí očí (spojivek, víček) by však mělo být řešeno po nějaké době spíše změnou léčby.

 

Velikost písma:

A A A

Vyhledávání

 
 

E-mailový zpravodaj

 

Poradna lékaře

 

Hrozí Vám glaukom?

Zodpovězte několik otázek a poraďte se s lékařem.

Otestovat se stáhnout dotazník v PDF
 

Soute�te s n�mi

Soutěž o LED lampičku do USB

Soutěž o LED lampičku do USB

Platnost: 1.4. - 30.4.2018

V dubnové soutěži budeme soutěžit o LED svítilnu do USB.

 

Spolupracujeme

 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Turistický průvodce aneb Co zabalit na cestu do Asie