Přeskočit navigaci Úvodní stránka O projektu Redakční rada Informace pro média Napsali o nás Kontakt RSS
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi. Z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.

* Kontrolní kód (opište): 
* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Podmínky služby:  Souhlasím s podmínkami
Označením pole udělíte společnosti Meditorial, spol. s r.o. souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů. Nejprve si však pozorně přečtěte plné znění tohoto souhlasu, včetně poučení o Vašich zákonných právech. Zároveň Vás upozorňujeme, že Váš dotaz i následná odpověď mohou být zveřejněny na těchto internetových stránkách a budou tak přístupné ostatním uživatelům.
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 2223 záznamů z celkového počtu 2223, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Ales
Dobry den měl sem uraz mozku na motorce srazila me pani nehodu jsem nezavinil lekar mi odebral ridicak . Kde o nej muzu pozadat a jak jako je to mozek a do mozku nejde zatim vydet ani ho nejak lecit . Kde se muzu zeptat na papiry nebo co p=roto muzu udelat moc dekuji za odpoved
Dotaz čeká na odpověď
Marika
Dobrý deň môj syn 32r. uz dlhší čas v niektorých momentoch počas dňa prestane zrazu vidieť na ľavé oko. Stáva sa to aj keď šoféruje. Popritom má bolesť v hlave. Zachvíľku sa to upraví a všetko je v poriadku. Znepokojuje má to očná lekárka diagnostikovala očnú migrénu. Prosím o radu . Ďakujem za odpoved.
Popisované potíže by mohly být v souvislosti s migrénou. Diagnostika i léčba patří do sféry neurologa. Z pohledu očního lékaře je vhodné kromě základního vyšetření provést perimetrii /vyšetření zorného pole/, případně vyšetření cévního systému sítnice a karotid - ve spolupráci s neurologem a praktickým lékařem, případně internistou. Ve hře samozřejmě je, samozřejmě, v souvislosti se zákonnou úpravou, také prověření schopnosti řízení motorových vozidel.
Jana Hyrešová
Mamka byla na očním vyšetření a ve zprávě má napsano- Bati - 13/13.O jakou hodnotu se jedna a co znamená? Má tlak v očích a bolest hlavy.Děkuji Hyrešová
"Bati" není žádný výraz ani zkratka používaná v oboru oční lékařství. U "Bati" se prodávají boty. Asi došlo ke zkomelení při čtení zpráv, nebo psaní dotazu. Pokud by to bylo třeba BT 13/13, mohl by to být např. zápis týkající se bezkontaktního měření nitroočního tlaku s naměřenou hodnotou 13mm Hg, což by bylo v normě, ale to je jen spekulace.
Marianna
Dobrý den, je možné se objednat na konzultaci v glaukomovém centru ÚVN? Před 3 lety mi byl diagnostikován vysoký oční tlak. Užívám Taflotan. Bohužel se mi dost zhoršil zrak na blízko i na dálku. Byly mi předepsány dvoje brýle. Jedny na dálku a jedny na blízko. Ani jedny mi nevyhovují. Mám obavu, jestli zhoršení zraku nemůže souviset se zeleným zákalem. Jsem z Prahy 5. Předem děkuji za odpověď.
Poradna lékaře na těchto webových stránkách se nezabývá ani doporučováním, ani objednáváním na vyšetření. K tomu slouží recepce a sekretariáty vybraného pracoviště.
Eva
Dobrý den. Na glaukom používám kapky Xalacom a nedávno mi zjistili vyšší krevní tlak. Dostala jsem lek Moxogamma. Nevím ale zda se snese s tím Xalacomem. Mohu ty léky brát společně. Oba mám brát ráno. Děkuji.
V dostupných meteriálech o léku Moxogamma není kontraindikace pro pacienta s glaukomem s otevřeným úhlem, ani pro souběžné používání Xalacomu.

 

Velikost písma:

A A A

Vyhledávání

 
 

E-mailový zpravodaj

 

Poradna lékaře

 

Hrozí Vám glaukom?

Zodpovězte několik otázek a poraďte se s lékařem.

Otestovat se stáhnout dotazník v PDF
 

Soute�te s n�mi

Soutěž o dřevěnou puzzle kostku

Soutěž o dřevěnou puzzle kostku

Platnost: 1.10. - 31.10.2017

V říjnové soutěži můžete vyhrát dřevěnou puzzle kostku.

 

Spolupracujeme

 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Arabské trhy aneb Skrytá rizika číhající na turisty