Přeskočit navigaci Úvodní stránka O projektu Redakční rada Informace pro média Napsali o nás Kontakt RSS
 

Vyhledávání


 Hledat  

Nalezeno 2297 záznamů z celkového počtu 2297, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Radim
Hezkýden, mam otázku leky jako Monopost a Azopt snižuji oční tlak,to je jejich hlavní ukol .Pomahají take snížit odvod a množství tekutiny v oku?Děkuji.
Učinná molekula latanoprost (generikum Monopost) zvyšuje snadnost odtoku nitrooční tekutiny tzv. nekonvenční cestou odtoku. Hlavním účinkem Azoptu je snížení tvorby nitrooční tekutiny. Oba mechanismy vedou ke snížení nitroočního tlaku.
Radim
dobry den ,mám tuto diagnozu -Glaucoma simplex chron.s pokročilou glaukomovou neuropathii s otevřeným středně širokym uhlem.BT 17 17užívam Monopost a Azopt.mohuse zeptat jak hodnotite mou diagnozu a doporučujete mi nějake jine řešeni lečby Jjak velke nebezpečí slepoty mi hrozi mam 45 let.Děkuji za odpověd.
Není uveden výsledek vyšetření zorného pole ani morfologickou zobrazovací technikou. "Prognostický odhad" může vyslovit jen ošetřující oftalmolog se znalostí klinického průběhu a všech vyšetření v čase. Léčba je vedena dvojkombinací, stojí tedy za úvahu s cílem zjednodušit lokální léčbu provést např. laserový zákrok v úhlu přední komory.
jan
Dobry den, cez ebay sa da lacno zohnat tonometer na domace sledovanie tlaku, ide o diaton tonometer ktory vlastne odhaduje tlak na zaklade zatlacenia nad viecko, mate nejaku skusenost o presnosti a ci to stoji za to?, na cz-sk trhu je problem s cosopt free - je cosopt free nahraditelny klasickym cosoptom s konzervantom?, su na trhu dostupne aj nejake ine silnejsie kvapky?, odporucana denna davka je 2x, je mozne aplikovat ho aj 3x?, kedy vlastne po kvapnuti dochadza k znizovaniu tlaku?, pri dekonpenzovanom tlaku sa v nemocnici pouziva napr manitol alebo diuran na odvodnenie - znamena to ze menej vody v organizme znizuje tlak?, je vhodne pit kavu ktora odvodnuje alebo diureticke caje?
Domů zakoupený tonometr nenahrazuje měření nitroočního tlaku prováděné certifikovaným a kalibrovaným aplanačním tonometrem v oční ordinaci. Určitá skupina zvídavých pacientů uvítá možnost přinést s sebou k plánované kontrole u očního lékaře k diskusi graf self-monitoringu nitroočního tlaku v mezidobí mezi kontrolami, takže si ho můžete koupit a využít této výhody... Cosopt-free (tedy Cosopt bez konzervačních činidel) je v ČR levnější než v zahraničí, je tedy v hledáčku firem zabývajících se tzv. reexportem, tedy je omezeně k dispozici v tuzemsku. K vyřešení této situace může SÚKL vydat opatření omezující vývoz léku, a to se i stalo. V četnosti aplikace je třeba se řídit instrukcí lékaře, neboť je na lékařský předpis. Ke snížení nitroočního tlaku v případech zvlášť zřetele hodných se využívá i léků na odvodnění, Manitol je určen k podání do žíly, Diluran i pro domácí léčbu ve formě tablet. Pití kávy a "diuretických čajů" není součástí léčebného schématu u glaukomu.
Zbyšek Pantůček
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda existují nějaké nové poznatky a studie k níže uvedenému článku o výhodnosti použití gama nože při onemocnění glaukomem. Děkuji http://archiv.sons.cz/zora/text/index.php?id_casopis=zora0122&show_clanek=23312&filtr_casopis=zora&filtr_rok=2001
Odkaz se nepodařilo otevřít. Pokud máte zájem o vyjádření ke konkrétním tam uvedeným údajům, zašlete je v textové formě přímo v dotazu.
Zbyšek Pantůček
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda existují nějaké nové poznatky a studie k níže uvedenému článku o výhodnosti použití gama nože při onemocnění glaukomem. Děkuji
Jedná se o triplicitně zaslaný dotaz, odpověď u prvního z nich.

 

Velikost písma:

A A A

Vyhledávání

 
 

E-mailový zpravodaj

 

Poradna lékaře

 

Hrozí Vám glaukom?

Zodpovězte několik otázek a poraďte se s lékařem.

Otestovat se stáhnout dotazník v PDF
 

Soute�te s n�mi

Soutěž o rukavice pro ovládání smartphonu

Soutěž o rukavice pro ovládání smartphonu

Platnost: 1. 11. - 30. 11. 2018

V listopadové soutěži budeme hrát o rukavice pro ovládání smartphonu.

 

Spolupracujeme

 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Arabské trhy aneb Skrytá rizika číhající na turisty