Přeskočit navigaci Úvodní stránka O projektu Redakční rada Informace pro média Napsali o nás Kontakt RSS
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi. Z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Podmínky služby:  Souhlasím s podmínkami
Označením pole udělíte společnosti Meditorial, spol. s r.o. souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů. Nejprve si však pozorně přečtěte plné znění tohoto souhlasu, včetně poučení o Vašich zákonných právech. Zároveň Vás upozorňujeme, že Váš dotaz i následná odpověď mohou být zveřejněny na těchto internetových stránkách a budou tak přístupné ostatním uživatelům.
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 2299 záznamů z celkového počtu 2299, zobrazeny 31. - 35.

 1  2  3  4  5  6  [ 7 ]  8  9  10  11 

Nosek
Již několik let si kapu Xalatan. Mám nitrooční tlak mezi 18 a 23 torr. Nyní jsem na snížení krevního talku (mám dosud 125/85) dostal Prestarium Neo 5 mg. V příbalovom letáku jsou jako jeden z nežádoucích účinků uvedeny poruchy zraku. Není pro mne Prestarium Neo rizikové?
Z klinických zkušeností zhoršení zrakových funkcí způsobené touto léčbou hypertenze u primárního glaukomu otevřeného úhlu nepředpokládáme.
Andrea
Dobrý den, chtěla bych se zeptat mamka má zelený záka, vysoký tlak a cukrovkul může užívat Avamys sprej do nosu při alergií? Děkuji
Účinná látka tohoto přípravku může u predisponovaých jedinců zvyšovat nitrooční tlak, takže opatrnosti je třeba z očních chorob zvláště u glaukomu. Celkový zdravotní stav a vhodnost konkrétní léčby nejlépe posoudí praktický lékař, u kterého je nemocný v péči.
Hana
Dobrý den, prosím Vás o radu, zda kapky na zvlhčení očí (syndrom suchého oka) s obsahem hyaluronátu sodného mohou zvyšovat nitrooční tlak a jsou tudíž při vyšším nitroočním tlaku kontraindikované. Děkuji, zdraví Hanka
Umělé slzy nejsou kontraindikovány u glaukomu, ani nezvyšují nitrooční tlak.
adam
Dobry den, prosim Vas ak ide o vizus ktory sa hodnoti ako prakticka slepota ake su tam parametre?, iba by som potreboval vysvetlit tie cisla 3/60 a v akych cislach je rozsah takze od-do a co znamenaju a druha otazka - ak sa objavi glaukom do jedneho roku zivota oznacuje sa to ako vrodeny glaukom, preco je tam hranica jeden rok?, ma to nieco spolocne s tym ze oko po narodeni este nie je plne funkcne?, dakujem
Klasifikace postižení zraku pro účely posudkové v České republice pokud jde o praktickou slepotu zní: "praktická nevidomost při visu 0,02 (1/60) až světlocit s jistou projekcí světla nebo omezení zorného pole do 5 stupňů kolem centrální fixace, i když centrální zraková ostrost není postižena". Zlomek uváděný jako záznam visu vzniká tak, že v čitateli je vzdálenost v metrech, ze které zkoušený čte, ve jmenovateli je vzdálenost, ze které by číst měl při zachovaných zrakových funkcích. Vzhledem k tomu, že dotaz je formulován v cizím jazyku, je pravděpodobné, že je třeba užít příslušných kritérií platících v příslušném státu. Taxonomie kongenitálního a juvenilního glaukomu, stejně jako primárních a sekundárních glaukomů v dospělosti je upravena podle věku a dalšího vývoje morfologických a funkčních změn. Léčba a sledování pacienta se řídí individuálně, podle klinického nálezu a průběhu.
Roman
Dobrý deň. Pracujem ako zvarač. Je u mňa podozrenie na glaukom. Na presné vyšetrenia pôjdem za týždeň. Ak sa táto dagnóza potvrdí je pre mňa lepše zmenť povolane, alebo to nemá žadny vplyv? Ďakujem
U nás máme takové pěkné pořekadlo, doufám, že mu bude rozumět i ve "spřáteleném jazyku". Proč stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko?

 

Velikost písma:

A A A

Vyhledávání

 
 

E-mailový zpravodaj

 

Poradna lékaře

 

Hrozí Vám glaukom?

Zodpovězte několik otázek a poraďte se s lékařem.

Otestovat se stáhnout dotazník v PDF
 

Soute�te s n�mi

Soutěž o autoškrabku

Soutěž o autoškrabku

Platnost: 1. 12. - 31. 12. 2018

V prosincové soutěži budeme hrát o autoškrabku s teplou rukavicí.

 

Spolupracujeme

 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Kam za teplem? Nejoblíbenější destinace českých cestovatelů