Přeskočit navigaci Úvodní stránka O projektu Redakční rada Informace pro média Napsali o nás Kontakt RSS
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi. Z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Podmínky služby:  Souhlasím s podmínkami
Označením pole udělíte společnosti Meditorial, spol. s r.o. souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů. Nejprve si však pozorně přečtěte plné znění tohoto souhlasu, včetně poučení o Vašich zákonných právech. Zároveň Vás upozorňujeme, že Váš dotaz i následná odpověď mohou být zveřejněny na těchto internetových stránkách a budou tak přístupné ostatním uživatelům.
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 2299 záznamů z celkového počtu 2299, zobrazeny 26. - 30.

 1  2  3  4  5  [ 6 ]  7  8  9  10  11 

Dusan
Dobrý den, chci se prosím zeptat zda li kapky na glaukom jsou volně k prodeji nebo musím mít recept? Děkuji
Oční kapky používané v léčbě glaukomu jsou na lékařský předpis.
Petr
Dobrý den, vyšetření tzv. Perimetr se provádí bez brýlí, nebo s nimi? Děkuji za odpověď
Vyšetření periferie zorného pole, perimetrie, se provádí s korekcí, kterou vyšetřovaný používá do dálky. Nikoliv však s jeho brýlemi, ale se zkušebním sklem, které je umístěno do předsádky k tomu určené. Na vyšetření centra zorného pole se používá korekce, kterou vyšetřovaný používá na čtení.
Jiří F.
Dobrý den. Mám poúrazový glaukom na levém oku, před lety trabekuloektomie, před rokem pro růst tlaku a horšení vidění filtr. implantát a čočka. Nyní se tlak drží, ale vidění opět zhoršuje + mě pobolívá i pravé zdravé oko. Klinika kde mě operovali je spíš specialista na placené výměny čoček a u následné péče moc necítím jistotu zda se jim do toho chce a co se mnou dál dělat - takže bych rád navštívil jiného specialistu (i z hlediska jisté kontroly). Jsem z Chomutova a zajímalo by mě jaké pracoviště by jste mi doporučili navštívit (jde mi zejména o odbornost a kvalitu). Měl jsem v plánu ÚVN, nebo nem.Král.Vinohrady - pokud není něco lepšího blíže ? Děkuji F.
Poúrazový glaukom je vážnou komplikací úrazu oka, vyžaduje trvalé sledování a zpravidla někdy i opakované chirurgické zákroky. Sledovat je však třeba i oko zdravé. Řešením úrazových stavů oka se zabývají špičková pracoviště, zpravidla oční kliniky, které jsou personálně i technicky dobře vybaveny. Pokud máte zájem o návštěvu takového pracoviště, je vhodné požádat dosud ošetřující pracoviště o zprávu o dosavadním průběhu léčby a doporučení na specializované pracoviště. Naše webová poradna se nezabývá doporučováním, výběrem, ani hodnocením konkrétních pracovišť.
Pavel
Prosím o doplnění dotazu zda-li je to možné? Dobrý den Již 10 let se léčím s Gloukomem a začali mi potíže na jednom oku a to tak, že když se podívám do světla a to hlavně v noci tak vidím kolem světla kruhy. Byla mi provedena Laserová iridotomie , ale bohužel se nic nezměnilo a stále mé potíže přetrvávají. Dále se mi při výše uvedených potížích zhoršilo vidění na dálku. Chtěl jsem se Vás zeptat, zda-li existuje nějaká možnost aby se mé potíže co se týče vidění kruhů kolem světla minimalizovali. Děkuji za Vaši odpověď.Zdravé Pavel.D Dobrý den Jen jsem se chtěl zeptat zda-li pacienti vidí kruhy kolem všech světelných zdrojů a to jak ve dne či v noci. Já vnímám jen kruhy kolem světelných zdrojů jen večer popřípadě ve snížených světelných podmínkách a to jen hlavně u silně svítících světelných zdrojů. U ostatních světelných zdrojů spíše vnímám jen takovou jako by světelnou auru kolem světelného zdroje. Jen jsem zapomněl v minulém dotazu zmínit že tlak v oku na kterém vnímám již výše uvedené potíže mi naměřili tlak 15 tak nevím zda-li je to pořád málo a mohlo by se jednat o příčinu z vysokého tlaku. Moc Vám děkuji za odpověď a omlouvám se za obtěžování. Hezký den Vám přeje Pavel:d
Vše, co je možné nabídnout v rámci webové poradny, je již obsaženo v odpovědi na předchozí dotaz. Platí i doporučení k odbornému vyšetření se zaměřením na možné příčiny problémů.
Pavel
Dobrý den Již 10 let se léčím s Gloukomem a začali mi potíže na jednom oku a to tak, že když se podívám do světla a to hlavně v noci tak vidím kolem světla kruhy. Byla mi provedena Laserová iridotomie , ale bohužel se nic nezměnilo a stále mé potíže přetrvávají. Dále se mi při výše uvedených potížích zhoršilo vidění na dálku.Chtěl jsem se Vás zeptat, zda-li existuje nějaká možnost aby se mé potíže co se týče vidění kruhů kolem světla minimalizovali. Děkuji za Vaši odpověď.Zdravé Pavel.D
Fenomén "kruhů kolem světel" u glaukomu nejčastěji vzniká jako příznak zvýšení nitroočního tlaku, častěji u glaukomu s uzavřeným/úzkým úhlem. Je tedy možné, že ani laserový zákrok nezabránil zvyšování nitroočního tlaku. je však možné, že příčina tohoto fenoménu jej jiná - mohou to být změny na sítnici, sklivci, čočce. Je zapotřebí komplexní oční vyšetření, např. se zaměřením na případné odstranění kalící se čočky - na tuto možnost ukazuje i změna ostrosti zrakové.

 

Velikost písma:

A A A

Vyhledávání

 
 

E-mailový zpravodaj

 

Poradna lékaře

 

Hrozí Vám glaukom?

Zodpovězte několik otázek a poraďte se s lékařem.

Otestovat se stáhnout dotazník v PDF
 

Soute�te s n�mi

Soutěž o autoškrabku

Soutěž o autoškrabku

Platnost: 1. 12. - 31. 12. 2018

V prosincové soutěži budeme hrát o autoškrabku s teplou rukavicí.

 

Spolupracujeme

 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Kam za teplem? Nejoblíbenější destinace českých cestovatelů