Přeskočit navigaci Úvodní stránka O projektu Redakční rada Informace pro média Napsali o nás Kontakt RSS
 

Poradna lékaře


 Hledat  

Nalezeno 2299 záznamů z celkového počtu 2299, zobrazeny 51. - 55.

[ 11 ]  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 

Dobrý den, musím chodit se zeleným zákalem do gluakomové ambulace a nebo stačí jen oční ambulace.Hledám si nového lékaře tak ať vím na koho se obrátit.
Základní sledování pacienta s glaukomem je v gesci očního lékaře. Pokud zvolíte specializovanou glaukomovou poradnu, záleží pouze na pacientovi a kapacitních možnostech specialisty.
Dobry den. Uz asi vice jak tei roky me boli zaludek, rekla bycj ze ve stresovych situacich a nekdy I po jidle, ale posledni mesic se mi stava to , ze me strasne pali zaha. Pali me cely den od rana do vecera. Jeste jsem minuly tyden prisla na to, kdyz mi dcera sahla na brichi v oblasti pupiku, zabolelo to a bolest vystrelila do patere. Potom jsem to asi o dva dny zkusila sama, lehla jsem si a zmackla jsem si nad pupek, a ta bolest se znova opakovala, vystrelovala do patere. Je mozne ze by to bylo spojene nejak s tim palenim zahy? Nebo si to jen nejak vymyslim?
Tato poradna - jak již z adresy "zeleny zakal" vyplývá - je určena pro problematiku oka...Dietní chyby, zažívací potíže, apod. patří do sféry činnosti praktického lékaře, případně na jiné webové stránky. Nicméně děkujeme za odezvu.
Dobrý den,asi tak 2xdo roka se mi udělá trochu špatně a před očima mi lítají barevné záblesky . Trvá to,tak 15minut.Bolesti oči u toho nejsou Děkuji za odpověď
Vzhledem k přidruženému pocitu nevolnosti se nebude nejspíše jednat o problém,kdy vznikají optické fenomény tahem sklivce na sítnici. Popisované potíže mohou být při začínající migréně, anebo při poklesu krevního tlaku.
Dobrý den, chtela bych začít behat závody(Gladiator Race) kde se běhá a zdolávají překážky typu: lezení po laně, zvedání např. pneumatik od kola, atd. Mohu se zeptat, zda by to mohlo mít nejaky vliv na zelený zákal, s kterým jsem byla v září na operaci na levé oko? V pravem se zatím zákal neprojevil. Nyní chodím běhat. Predem dekuji
Z dotazu nevyplývá, o jakou formu glaukomu se jedná. Chronický primární glaukom je vždy onemocnění oboustranné, nikoliv jednostranné. Zde nejsou při otevřeném komorovém úhlu přední komory oka a kompenzovaném průběhu prakticky žádná omezení sportovních aktivit. Jiná je situace u glaukomu s uzavřeným komorovým úhlem. Odlišně je třeba také posuzovat omezení u sekundárního glaukomu, ten může být jednostranný - zde záleží i na typu glaukomu. Operace glaukomu bývá zpravidla indikována až po nedostatečné kompenzaci očními kapkami nebo laserem. Dochází také k tomu, že nemocní neuvádějí přesně, zda se jedná skutečně o zelený zákal (glaukom) anebo šedý zákal (kataraktu, zkalení čočky).
Dobrý den,12 let si kapu latanoprost (Xalatan,Monopost),poslední 2 roky trpím silnou chronickou rýmou (vedlejší účinek latanoprost u 4% pacientů), nově mám nasazen Visagan,otázka zní : jak dlouho bude latanoprost v těle ?
Podle údajů trvá tzv. vymývací efekt léčivých přípravků této skupiny až 8 týdnů.

 

Velikost písma:

A A A

Vyhledávání

 
 

E-mailový zpravodaj

 

Poradna lékaře

 

Hrozí Vám glaukom?

Zodpovězte několik otázek a poraďte se s lékařem.

Otestovat se stáhnout dotazník v PDF
 

Soute�te s n�mi

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

 

Spolupracujeme

 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Křečové žíly