Dotaz 857

Dotaz, 16. 2. 2010

Dobrý den ,mám dva roky diagnostikován glaukom v obou očích a nyní se stav levého oka zhoršil natolik ,že cítím zvláštní pocit a opčas mlžení ,ale hlavně pocit slábnutí vidění- ,šedivo.
Na kontrole jsem byl dnes a oční tlak byl v pořádku .
Jsem objednán na hrt vyšetření .
Pan doktor ,mě ujistil že nerv v levém oku je již poškozen z 95 procent a mé pocity plynou s faktu ,že zrak v oku je již pomalu ztracen .
Je pro mě velice nepřijemné se s touto situací vyrovnat a nevím co si počít dále .
Vím že ,nejste psicholog ,ale nechci se ptát zatím mého lékaře .Jsem nyní bez práce ,ale dělám si školu v rámci rekvalifikace a vůbec nevím co bude dále když se můj zrak takto horší. Nevím jestli je ve Vašich možnostech mě poradit .Určitě mám zájem na tom abych moje vzdělání po dokončení školi mohl uplatnit .Ale nevím zda to půjde s těmito problémy.
Hodně lidí mě říká ,že si mohu zažádat s touto diagnozou o invalidní důchod .Já si opravdu nejsem jist zda je nějaká šance k schválení v mém případě .Prosím pokud můžete ,alespoň o stručnou odpověď.

website.web.zz.text.consultation_responder_name, 16. 2. 2010

Je třeba zjistit, zda se na zhoršení vidění podílí glaukom anebo ještě i jiná choroba,kterou by bylo možno léčit. V tomto smyslu kontaktujte svého lékaře. K přiznání sociálních výhod je třeba splnit požadovaná kritéria, stav posoudí odborníci.Řeší se opět cestou ošetřujícího lékaře.

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.title

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.perex