Dotaz 847

Dotaz, 1. 2. 2010

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na relativně častou otázku, ale bohužel jsem nikde nenašel pro mě vhodnou odpověd a nebo byly odpovědi různé.
Měl jsem ve věku 17 let nitrooční tlak cca 27. Absolvoval jsem tyto vyšetření (bohužel neznám názvy) - měření tlaku v určitých fázích dne, perimetr, kontrola "kanálku" pomocí mikroskopu a nějaké měření tlouštky nervů a sítnice. Bylo zjištěno, že vyssi tlak již trochu začal poškozovat sítnici (tlouštka nervů, sitnice? byla v grafu stále v zelené barve),ale na perimetru zatím vše OK.Kanálek je otevřený takže taky lepší varianta.
Kapal jsem si betoptic, potom i xalatan a to se moc nezlepsovalo (tlak cca 24)..Byl jsem poslan k odborníkovi (tam zároven proběhl test který měřil tu tlouštku sítnice) a ten doporučil travatan..nyní vše OK a tlak se pohybuje od 15-17 uz asi 5 let..
Můj dotaz zní: Je možné abych chodil do posilovny?Moje doktorka řekla, že ano ale at se vyvaruju cvikum pri kterych tece krev do hlavy (předklon nebo velka fyzická zátěž)...což je v posilovně téměř vše (zvedání závaží především ve stoje a vleže).
Je tedy posilovna pro mě nadobro zakázaná?Projevilo by se to třeba na zvýšenym nitroocnim tlaku abych vedel, že mám přestat nebo by tlak byl stejný ale nervy by můj tlak 15-17 nemusel vydržet a ztenčoval se?
To by se zjistilo až na perimetru ale to by bylo už pozde.
Můžu tedy nebo nemůžu posilovat? (činky..nemám namysl rotoped atd...)
Mnohokrát děkuji...

website.web.zz.text.consultation_responder_name, 1. 2. 2010

U glaukomu otevřeného úhlu bez funkčních změn nejsou žádné kontraindikace k aktivnímu sportování.

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.title

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.perex