Dotaz 780

Dotaz, 26. 11. 2009

Dcera (věk 11,5 let) má už 1,5 roku potíže s očima - bez zjevné příčiny silně stiská oční víčka a to ve frekvenci vyšší než je běžné mrkání. Po roce došlo až na léčbu u psychiatra, který naordinoval Rivotril (1 tableta ráno, 2 tablety večer),nyní jej užívá 5 měsíců, nastalo zlepšení potíží tak o 60-70%, fyzická únava se neprojevuje vůbec, zato
ve škole nastaly velké problémy se schopností pochopit učivo, učit se samostatně, již naučené si zapamatovat delší dobu. Na moje dotazy, zda potřebuje něco vysvětlit, s něčím pomoci, zda vše chápe odpovídá, že vše umí, že se učila, ale když jí "zkouším", tak učivo zvládá jen velmi omezeně. Působí dojmem, že je opravdu přesvědčená, že má učivo zvládnuté a nerozpozná, že má opravdu "velké mezery". Myslíte, že tyto problémy s učením mohl způsobit podávaný lék Rivotril? A jak je to pak s jeho vysazováním?

website.web.zz.text.consultation_responder_name, 26. 11. 2009

Otázka je pro psychiatra, který lék nasadil. Možná by stálo za úvahu konzultovat problematiku spasmu víček s odborníkem na akupunkturu a s dětským neurologem.

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.title

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.perex