Dotaz 2403

Dotaz, 2. 11. 2018

Dobry den, cez ebay sa da lacno zohnat tonometer na domace sledovanie tlaku, ide o diaton tonometer ktory vlastne odhaduje tlak na zaklade zatlacenia nad viecko, mate nejaku skusenost o presnosti a ci to stoji za to?, na cz-sk trhu je problem s cosopt free - je cosopt free nahraditelny klasickym cosoptom s konzervantom?, su na trhu dostupne aj nejake ine silnejsie kvapky?, odporucana denna davka je 2x, je mozne aplikovat ho aj 3x?, kedy vlastne po kvapnuti dochadza k znizovaniu tlaku?, pri dekonpenzovanom tlaku sa v nemocnici pouziva napr manitol alebo diuran na odvodnenie - znamena to ze menej vody v organizme znizuje tlak?, je vhodne pit kavu ktora odvodnuje alebo diureticke caje?

website.web.zz.text.consultation_responder_name, 2. 11. 2018

Domů zakoupený tonometr nenahrazuje měření nitroočního tlaku prováděné certifikovaným a kalibrovaným aplanačním tonometrem v oční ordinaci. Určitá skupina zvídavých pacientů uvítá možnost přinést s sebou k plánované kontrole u očního lékaře k diskusi graf self-monitoringu nitroočního tlaku v mezidobí mezi kontrolami, takže si ho můžete koupit a využít této výhody...
Cosopt-free (tedy Cosopt bez konzervačních činidel) je v ČR levnější než v zahraničí, je tedy v hledáčku firem zabývajících se tzv. reexportem, tedy je omezeně k dispozici v tuzemsku. K vyřešení této situace může SÚKL vydat opatření omezující vývoz léku, a to se i stalo. V četnosti aplikace je třeba se řídit instrukcí lékaře, neboť je na lékařský předpis. Ke snížení nitroočního tlaku v případech zvlášť zřetele hodných se využívá i léků na odvodnění, Manitol je určen k podání do žíly, Diluran i pro domácí léčbu ve formě tablet. Pití kávy a "diuretických čajů" není součástí léčebného schématu u glaukomu.

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.title

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.perex