Dotaz 2120

Dotaz, 22. 1. 2016

Dobrý den,

Prosím o radu a urychlené řešení. Je mi 65 let.
Podstoupil jsem na základě doporučení oční lékařky operaci šedého zákalu - katarky. Na levém oku byl již uzrálý, na pravém se začínal tvořit. Na oči jsem viděl poměrně dobře na dálku bez brýlí, na blízko pro lepší ostrost čtení jsem používal brýle 2,5 dioptrií.
Při referenčním vyšetření mě bylo doporučeno očním lékařem, který mě operoval, doporučil multifokální čočky s dvěma ohnisky a problém dle jeho informací bude vyřešen bez brýlí.
13.12.2015 provedl operaci na své klinice a do každého oka tento den vsadil čočky AT Lisa 801.
Od začátku po operaci nastaly problémy:
1 – zhoršená ostrost
2 – obraz na blízko, kdy je jeden hlavní s čtyřmi překrývajícími se stíny
3 – vidění jako v mlze
4 – v dáli modro, okolo měsíce modré mezikruží
5 – kolem tmavých předmětů šedé stíny zasahující do obrazu ze všech stran, okolo světlých předmětů pruhy světlé mlhy, jako by je tyto předměty vyzařovaly – prý fenomény (dle vyjádření lékaře)
6 – při pohledu na auto s rozsvícenými světli má rozstřel paprsků přes celou silnici, když se přibližuje, průměr se zmenšuje. Při pohledu na veřejné osvětlení průměr světla se jeví asi 3m.
Po 40dnech stav neměnný. Při poslední kontrole u lékaře, který operaci provedl, rozhodl takto:
Pro mojí spokojenost se musí multifokální čočky vyndat a dát monofokální s jedním rozsahem vzdáleností, kde na druhou vzdálenost bych musel používat brýle (přitom první řešení bylo nadstandartní, neplaceno pojišťovnou)
Bojím se už dalšího zásahu, proto mě zajímá, jak a kdy řešit problém dál. Je rozhodnutí lékaře správné ? A byly čočky vloženy do očí správné ? Je nutná další operace, nebo jaké jsou jiné možnosti?
Děkuji

website.web.zz.text.consultation_responder_name, 22. 1. 2016

O konkrétním nálezu Vás musí informovat Váš operující lékař. Zhodnocení průběhu v žádném případě nepřísluší poradně na webových stránkách. Máte možnost vyšetření i na jiném pracovišti, které se specializuje na refrakční problematiku,pokud máte zájem o druhý názor.

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.title

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.perex