Dotaz 1871

Dotaz, 21. 10. 2013

Dobry den,u ocneho lekara mi zistili syndrom pigmentovej disperzie.Je toto ochorenie zavazne ? Doktorka ma upokojila,ze tlak mam na 13-stke,vraj treba aby sa pigment postupom casu iba odplavil.Za aky cas ? mal som v plane ist na operaciu oci,nosim - 3 na oboch oci.Je sanca ze tuto operaciu mozem casom podstupit ? Vraj je iba 30 % sanca ze z toho vznikne Glaukoma,popripade sa to da laserovo operovat.V pripade keby sa odtokovy kanalik zapchaval.Dakujem za blizsie priblizenie tejto diagnozy.
S pozdravom

website.web.zz.text.consultation_responder_name, 21. 10. 2013

Syndrom pigmentové disperze je důvodem ke sledování, lze se obávat pigmentového glaukomu, zvláště u krátkozrakých mladých mužů. Pigment, který se usazuje v tramčině úhlu přední komory oka, v odtokových cestách pro nitrooční tekutinu, může být příčinou výrazného zvýšení nitroočního tlaku, nad bezpečnou hranici. Pak je nutná zpravidla nejen medikamntózní a laserová léčba, ale i chirurgická.
Refrakční centra, která řeší laserové zákroky k odstranění dioptrií, jsou u indikace těchto zákroků u pacientů s pigmentovým glaukomem velmi opatrná

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.title

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.perex