Dotaz 1746

Dotaz, 8. 1. 2013

Dobrý den.
Mám diagnozu kongenitálni bilateralni katarakta, sekundýrni bilateralni glaukom již od narození. Také od narozeni nevydim na levé oko jen mlha a poznám světlo. Na prave oko vydim celkem dobře ale taky nic moc. Poslednich par let jsem kapal kapky GANFORT. Byl jsem ted na kontrole, tlak mám 14 na pravem a pani doktorka mi řekla že mám zarudlé a hodne suché oči a že mi skusi napsat jiné kapky po kterých by se to mělo zlepšit
Napsala mi XALAXOM. CHtěl bych se zeptat jesi jsou také dobré jak ten GANFORT a jesi byste mi onich mohl něco napsat.Ptám se proto že mi také řekla pokud by byl sněma nějaký problém tak bych se vrátil ktomu GANFORTU tak sem to pochopil.

website.web.zz.text.consultation_responder_name, 8. 1. 2013

Vaši situaci jsme již několikrát v naší poradně probírali, a protože problematika zůstává v zásadě stejná, odkazuji v prvé řadě na předchozí komunikaci. Navazuji tedy odpovědí na lék Xalacom. V klinické praxi je osvědčený, účinný a dobře tolerovaný, je kombinací dvou účinných látek, prostaglandinu a betablokátoru. Snižuje nitrooční tlak zvýšením odtoku nitrooční tekutiny tzv. nekonvenční cestou odtoku a také snížením její tvorby. Kompletní údaje lze nalézt v příbalovém letáku. Pokud jde o "vidění", tento výraz se zásadně používá s měkkým "i".

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.title

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.perex