Dotaz 1540

Dotaz, 1. 3. 2012

Dobrý den, můžete mi prosím napsat v jakém rozmezí by se měla pohybovat hodnota INR při léčbě trombozy 1 větve v.centralis retinae u jednoho oka / H348/. Jde o to, že neustále probíhají dohady o nastavení této hodnoty mezi hematologem a praktikem, kteří mají stejný názor /2-3/ a očním lékařem, který si přeje hodnotu 3-3,5. A já už skutečně nevím, koho poslouchat…. Přitom k nejvýraznějšímu zlepšení u oka došlo po prvním měsíci léčby s hodnotou mezi 2-3, kdy jsem byla měsíc na neschopence a bez zatížení očí při práci s pc v zaměstnání. V tu dobu byly už jen drobné hemoragie a reakt. spasmus arterií – vše ostatní fyziologické.
Veškeré testy na nejfrekventovanější dědičné a získané protromb. stavy v normě nebo negativní, jak na začátku léčby, tak i nyní, kdy již Warfarin užívám devátý měsíc. CT angio mozku negativní.
Dále by mě zajímalo, jak dlouho se u první trombozy tohoto typu Warfarin užívá , a zda je možný návrat tohoto onemocnění nebo pozdějších komplikací po vysazení, když nebyla zjištěna příčina , ale průběh léčby byl bezproblémový .
Moc Vám děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

website.web.zz.text.consultation_responder_name, 1. 3. 2012

Sledování laboratorních hodnot stejně jako indikace Warfarinu patří spíše internistovi, praktickému lékař. Hodnota INR kolem 3 by měla vyhovovat. Okluze sítnicových cév se mohou opakovat. Zpravidla se nejedná o oční chorobu jako takovou, i když se na oku projevuje. Jde o záležitost celého cévního systému. Léčbou zaměřenou tímto směrem se pravděpodobnost recidiv zmenšuje. Nemusí k ní dojít vůbec.

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.title

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.perex