Dotaz 1461

Dotaz, 29. 11. 2013

Dobrý den,
chtěla jse se zeptat mám podezření na zelený zákal. Na kontrole u očního lékaře jsem byla před rokem a byl my, už po několikáté změřen vyšší nitrooční tlak. Byla jsem odeslána na perimetr, ale ten nepotvrdil, že by se u mě objevil glaukom. Chtěla jsem se zeptat v poslední době mě trápí bolesti očí, jsem taková při tom unavená- převážně v odpoledních hodinách kolem 16hod. ale někdy i ráno. Tak by mě zajímalo jestli to jsou nějaké projevy onemocnění glaukomu nebo je to něco jiného? A jestli je to důvod navštívit očního lékaře.
A ještě jeden dotaz dělá se denní křivka nitroočního tlaku na každé podezření glaukomu? Je to nutné? Předem děkuji za odpověď s pozdravem

website.web.zz.text.consultation_responder_name, 29. 11. 2013

Denní křivka nitroočního tlaku poskytuje přehled o kolísání tlaku v průběhu dne. takže získáváme lepší přehled, než při změření jediné aktuální hodnoty v čase, kdy jste zrovna na vyšetření. Pokud je nález ne perimetru, zobrazovací technice (např. OCT) a na zrakovém nervu normální, označujeme stav zvýšení nitroočního tlaku nikoliv jako glaukom, ale jako oční hypertenzi. Zde neléčíme, ale pravidelně sledujeme.

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.title

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.perex