Dotaz 1144

Dotaz, 14. 12. 2010

dobry den, dovolte mi sa opytat napr. v pripada analogov prostaglandinov, ze kvapky su na trhu par rokov, takze vyskum v tejto oblasti je tiez len par rokov mozno nieco naviac, lenze nikto nevie aky budu mat vplyv na oko napr po 20-40 rokoch brania. Myslim dlhsie casove hladisko.
Naozaj su to bezpecne lieky? myslim az na bezne zacervenanie a rast rias ?? viem, ze pravdu sa asi nedozviem, ale hadam mi trosku priblizite ju ako lekar

website.web.zz.text.consultation_responder_name, 14. 12. 2010

Před zavedením léku do klinické praxe probíhá náročný vývoj účinné molekuly, laboratorní a preklinické studie, teprve poté je lék klinicky zkoušen. Z toho vyplývá, že než se nový objev realizuje v léčení pacienta, je to několikaletý proces. Účinnost a bezpečnost jsou zde hlavní kritéria. Nelze ale samozřejmě čekat 30 let. Analoga prostaglandinů jsou výrazným přínosem v terapii glaukomu - podařilo se úspěšně kompenzovat zdravotní stav u řady pacientů, kde dosavadní léčba nestačila, nebo nevyhovovala. Vzhledem k minimální koncentraci účinné látky žádné významné komplikace v budoucnu neočekáváme.

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.title

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.perex