Dotaz 1015

Dotaz, 23. 8. 2010

Dobrý den. Prosím o radu či doporučení.
Je mi 21let. V 16letech jsem navštívila očního lékaře díky neustálým bolestem očí a následným migrénám. Násedně mi byl zjištěn glaukom, od té doby si kapu kapky Xalacom, byla jsem již 3x na SLT (jednou Sin oko, 2x Dx oko), při vyšetření GDx mi byl zjištěn úbytek Dx-očního nervu, při vyšetření perimetrem se prokázal mírný úbytek v periférním zorném poli (Dx oka). Tlak jsem měla před léčbou asi 25torrů, nyní asi 15torrů.
I přes léčbu kterou mám nasazenou bolesti očí přetrvávají, jedná se o mnohdy nesnesitelný tlak za očima, mám-li to popsat, je to pocit jakoby se mi někdo snažil vyrvat oči zaživa. Nemohu mít oči otevřené, ale když je zavřu, je to horší. Nemohu spát, číst, nic dělat. Tlak poté přechází do hlavy, a následně začne až migréna. Nepomáhají připravky proti bolesti...
Co byste mi poradili dělat, abych se bolesti očí zbavila a mohla "normálně" fungovat?
Děkuji za odpověď

website.web.zz.text.consultation_responder_name, 23. 8. 2010

Vzhledem k tomu, že nitrooční tlak po léčbě kapkami a laserem výrazně poklesl, lze usuzovat na dobrý efekt léčby v tomto směru. Sibjektivní potíže,které popisujete, velmi pravděpodobně nejsou způsobeny glaukomem - glaukom otevřeného úhlu při normálních hopdnotách nitroočního tlaku nebolí. Je třeba se zaměřit na zevrubné neurologické vyšetření a léčbu migrenózních stavů.

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.title

website.web.zz.text.ask_is_question_interesting.perex