Přeskočit navigaci Úvodní stránka O projektu Redakční rada Informace pro média Napsali o nás Kontakt RSS
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi. Z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.

* Kontrolní kód (opište): 
* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Podmínky služby:  Souhlasím s podmínkami
Označením pole udělíte společnosti Meditorial, spol. s r.o. souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů. Nejprve si však pozorně přečtěte plné znění tohoto souhlasu, včetně poučení o Vašich zákonných právech. Zároveň Vás upozorňujeme, že Váš dotaz i následná odpověď mohou být zveřejněny na těchto internetových stránkách a budou tak přístupné ostatním uživatelům.
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 2182 záznamů z celkového počtu 2182, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Vladimíra Kubova
Dobrý den, Nosím brýle na dálku,během roku se mi oči zhoršily obě o dvě dioptrie,teď mám levé 5,25 a pravé 3,75 a byl mi zaměřen glaukom,ale nitroocni tlak mám 16.Dostala jsem kapky taflotan,ale oči se mi stále zhoršují.Chtěla jsem si nechat operovat oči,ale paní doktorka říkala,že by mě už nešel změřit tlak v očích.Pravé oko je víc poškozené.Má pravdu,že by operace nepomohla? Děkuji za odpověď. Kubova
Sdělení je poněkud zmatečné. Tedy - refrakční vada, která je korigována dioptriemi, je na jedné straně, nezávisle na glaukomu, a jiná problematka je glaukom, s léčbou, v konkrétním případě Taflotanem. Zákrok s cílem odstranění refrakční vady /dioptrií/ není u glaukomu absolutně kontraindikován. vše záleží na komunikaci s odborníky, kteří by případně zákrok provedli. Nitrooční tlak se měří pomocí přístrojů, které jsou k tomu určeny, a případný laserový zákrok může být přitom zohledněn.
Zuzana Hamalová
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na věc ohledně glaukomu, kterou mi neuspokojivě vysvětlil můj oční lékař - respektive nevysvětlil mi to vůbec. Je mi 23 let a cca od 16ti se léčím s glaukomem, k tomu mám přidružen astigmatismus a krátkozrakost. Cca v posledním roce se mi poměrně často děje, že vidím různé zrakové fenomény, jako například "stékající černé kapky" shora dolů, které nezmizí ani mrkáním, ani hýbáním očima. Trvá to několik vteřin, než to zmizí samo, ale já to nijak neovlivním, neodstraním, musím počkat, až to přejde. A druhá věc, která mne znepokojuje více - čas od času mi jakoby žlutě bliká periferie zorného pole. Okraje po obvodu. Začalo to loni, když jsem měla zápal plic a hodně jsem kašlala - tak při kašli. Ale objevuje se to občas i jen tak, i když u kašle je to skoro pravidlo, když ho mám suchý a dráždivý. Ze začátku jsem se toho hodně bála a lekalo mě to, nyní když se to pořád opakuje už jsem si zvykla, ale normální mi to nepřijde. Dříve mi to nedělalo... Řekla jsem o tom všem mému očnímu lékaři a ten mi jenom řekl, že nitrooční tlak mám v pořádku, poškození očního nervu nijak neprogreduje, mám to vše v pořádku, takže neví, čím to je a nemám to řešit... Děkuji za odpověď a přeji hezký den, Zuzana Hamalová
Popisované světelné fenomény, tzv. fosfeny, bývají projevem tahu na rozhraní sítnice a sklivce. V naprosté většině není třeba tuto situaci řešit, časem odeznívají. Pouze v ojedinělých případech může dojít k odchlípení sítnice, které je třeba řešit. Tento stav je doprovázen zhoršením zrakových funkcí - vnímáním clony z některé strany, případně krvácením, které je vnímáno jako masivní výron sazí. Ojedinělá vnímaná kapka, tečka, vlákno ("černá kapka?") je nejspíše drobný zákalek ve sklivci, který mírně ruší, avšak po odplavení z optické osy oka periferněji již nevadí. Tyto fenomény jsou zřetelnější při pohledu na světlé plochy a pohybují se v závislosti na pohybu oka.
matus
dobry den, mal by som par otazok na parametre oka vs marketing it, pri predaji mobilov sa uvadza skratka ppi, ide o pocet pixelov na cm, udava sa ze ludske oko je schopne rozlisit cca 300ppi, je to tak?, pri fotoaparatoch sa uvadza rozlisenie fotocipu napr 20mbpx, ma aj ako mbpx a kolko?, ake zvacsenie ma rohovka a sosovka?, aku dioptriu?
Optická mohutnost oka je 59-60D - z toho rohovka se podílí +40D a čočka +20D. Index lomu rohovky je 1,37, komorové vody 1,33, čočky 1,42 a sklivce 1,33. V klinické oftalmologické praxi ppi neřešíme.
Mark
Dobrý den, bylo mi zjištěno pi doktorkou "Zelený Zakal" a velice vysoký vnitrooční tlak. už deset let nosím brýle na daleko a na blízko. Mám Problem se soustředěním na čtení a psáni dele než 5-10 minut.Chtěl jsem se Vás zeptat, zda má ta nemoc Zelený Zakal vliv na to že ne dokážu dlouho číst a psát a nebo pracovat s počítačem. Předem děkují Vám za odpověď.
Problém v delším čtení nebo práci na počítači lze spatřovat spíše v refrakční vadě. Bylo by dobré se svěřit do péče dobrého optika/optometristy, který by vyřešil dioptrická skla do brýlí na takové vzdálenosti, které potřebujete.
Lukas
Dobry den je pravda ze ocne kvapky sa nesmu brat viac ako 1 mesiac od ich otvorenia? , to mi povedala v lekarni , ze inac mozem oslepnut co je na tom pravda, berem do LO poobede Trusopt .balenie mi vydrzi viac ako mesiac vdaka za odpoved
Výrobce garantuje spolehlivost jednotlivého balení očních kapek zpravidla dobou 1 kalendářního měsíce od otevření /až na výjimky/. Tato informace je uvedena na příbalové informaci léku.

 

Velikost písma:

A A A

Vyhledávání

 
 

E-mailový zpravodaj

 

Poradna lékaře

 

Hrozí Vám glaukom?

Zodpovězte několik otázek a poraďte se s lékařem.

Otestovat se stáhnout dotazník v PDF
 

Soute�te s n�mi

Soutěž o lékárničku

Soutěž o lékárničku

Platnost: 1.4. - 30.4.2017

V dubnové soutěži můžete vyhrát lékárničku.

 

Spolupracujeme

 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Turistický průvodce aneb Co zabalit na cestu do Asie