Přeskočit navigaci Úvodní stránka O projektu Redakční rada Informace pro média Napsali o nás Kontakt RSS
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi. Z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.

* Kontrolní kód (opište): 
* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Podmínky služby:  Souhlasím s podmínkami
Označením pole udělíte společnosti Meditorial, spol. s r.o. souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů. Nejprve si však pozorně přečtěte plné znění tohoto souhlasu, včetně poučení o Vašich zákonných právech. Zároveň Vás upozorňujeme, že Váš dotaz i následná odpověď mohou být zveřejněny na těchto internetových stránkách a budou tak přístupné ostatním uživatelům.
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 2201 záznamů z celkového počtu 2201, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Eva
Dobrý den, mám glaukom s otevřeným úhlem a na deprese jsem dostala escitalopram. V letáku je ale napsáno, že je třeba opatrnost má-li člověk určitý druh glaukomu nebo vysoký oční tlak. Doktorka říkala, že to platí na glaukom s uzavřeným úhlem a že to mohu brát. Myslíte, že mi to nemůže i tak zhoršit glaukom nebo změnit otevřený úhel na uzavřený, je-li to teda vůbec možné? Děkuji za odpověď.
Dotaz čeká na odpověď
Zbyněk Černý
Dobrý den, mám vrozený zelený zákal. Je mi 35let a chodím v podstatě pravidelně od svých 16let silově cvičit. V podstatě vzpírat. Nitooční tlak mám u lékaře celá léta 14 a 15. Stav vidění se závratně za můj život nezhoršil, ale přeci jen trochu zhoršil. Četl jsem více názorů na vzpírání při glaukomu. Mohl bych vás poprosit o váš názor? Předem děkuji a jsem s pozdravem. PS: Existovala by možnost, změření nitroočního tlaku během cvičení nějakou organizací nebo nějakým \"měřákem pro domací použití\"? Znovu díky
Dotaz čeká na odpověď
LLzL
Jak se léčí glaukom při normálním nitroočním tlaku a velmi dobrém výsledku na perimetru?
Normální nitrooční tlak je statistické číslo, v různých případech může být tzv. bezpečná hladina nitroočního tlaku, kdy nevzniká poškození, různá. Léčba glaukomu spočívá v aplikaci očních kapek, nebo laserovým nebo operačním řešením.
Dana Ondrušková
Dobrý den, byl mi diagnostikován počáteční glaukom otevřeného úhlu. Máme to v rodině dědičné (matka i její otec). Je mi 40 let. Intenzivně cvičím jógu a doslechla jsem se, že stoj na hlavě není v případě glaukomu doporučován. Z jiných zdrojů mám informaci, že v případě glaukomu otevřeného úhlu toto omezení neplatí. Prosím o radu, jestli se mám stoji na hlavě vyhnout. Přináší mi jinak spoustu duševních benefitů. Do teď jsem tuto pozici zaujímala denně na cca 1 minutu. Děkuji. S pozdravem Dana Ondrušková
U kompenzovaného primárního glaukomu otevřeného úhlu nepředstavuje přiměřená fyzická aktivita včetně minutového stoje na hlavě signifikantní riziko zhoršení zrakových funkcí
matus
- dobry den, 1. pri nameranom tlaku cca 26tor sa tato hodnota upravuje vlastne sa odpocitava hodnota hrubky rohovky, co to znamena?, 2. aky typ tonometrie je najpresnejsi co sa tyka oka kde je zjazvena rohovka a bezkontaktny tonometer ma problem?, 3. je pravda ze na ocny tlak ma vplyv nizky atmosfericky tlak? 4. je to tak ze poskodenie nervovych vlaken nastava ak tlak dosiahne hodnoty 30 a viac? 5. vela krat napriek liecbe bud operacnej alebo kvapkanim si ide glaukom svojou cestou, hlavne v noci sa budim na bolest oci, pri dotyku prstom bolia a akoby boli vacsie - je to tlakom?, ak sa mi toto stane dam si kvapky aj napriek tomu ze ich mam naordinovane v inu cast dna, robim zle alebo to takto moze byt?
Dotaz čeká na odpověď

 

Velikost písma:

A A A

Vyhledávání

 
 

E-mailový zpravodaj

 

Poradna lékaře

 

Hrozí Vám glaukom?

Zodpovězte několik otázek a poraďte se s lékařem.

Otestovat se stáhnout dotazník v PDF
 

Soute�te s n�mi

Soutěž o hru domino

Soutěž o hru domino

Platnost: 1.6. - 30.6.2017

V červnové soutěži můžete vyhrát hru domino.

 

Spolupracujeme

 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Kam za teplem? Nejoblíbenější destinace českých cestovatelů