Přeskočit navigaci Úvodní stránka O projektu Redakční rada Informace pro média Napsali o nás Kontakt RSS
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi. Z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.

* Kontrolní kód (opište): 
* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Podmínky služby:  Souhlasím s podmínkami
Označením pole udělíte společnosti Meditorial, spol. s r.o. souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů. Nejprve si však pozorně přečtěte plné znění tohoto souhlasu, včetně poučení o Vašich zákonných právech. Zároveň Vás upozorňujeme, že Váš dotaz i následná odpověď mohou být zveřejněny na těchto internetových stránkách a budou tak přístupné ostatním uživatelům.
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 2150 záznamů z celkového počtu 2150, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Petr Boehm
Dobrý den, je mi 42 let, nosím brýle pro krátkozrakost s astigmatismem. Cca posledních 6 měsíců se u mě projevuje nečekané rozostřené vidění, kdy nejsem schopen zaostřit, vidění je zamlžené a zúžené. Ve středu zorného pole mám jako by slepý bod. Celá situace trvá cca 20-30 minut bez zjevné příčiny. Oči mě poté začnou řezat, mám pocit cizího předmětu v oku. Poté mě začne bolet hlava a je mi občas nevolno. Mám vysoký krevní tlak, který neléčím. Pozoruji také, že při čtení musím sundat brýle, abych byl schopen text přečíst, nikdy před tím to nebylo potřeba. Tuším, že bych měl asi navštívit lékaře nebo je to ve 42 letech normální a nemusím zmíněnému věnovat pozornost? Nejsem typ co by rád navštěvoval lékaře. Děkuji.
Je velmi vhodné se objednat na vyšetření k očnímu lékaři. Může se jednat o příznaky oční choroby, ale také o zcela jinou příčinu. Vhodnost dalších speciálních vyšetření pak posoudí tento odborník na základě nálezu - možná odešle k praktickému lékaři, neurologovi, na rehabilitaci, apod.
Věra
Prosím o odpověď, zda je konzumace česneku škodlivá při glaukomu, na který se léčím (kapkami).
Není žádný důvod, aby se pacient s glaukomem znepokojoval z důvodu konzumace česneku. Zrakové funkce se takto nezhorší.
Vendula
Dobrý den. Minulý týden mi byl měřen nitrooční tlak a vyšel na hranici "normálu" (21). V rodině jsme měli výskyt zákalu tři generace zpět. Ráda bych se zeptala zda může mít na zvýšený tlak v oku vliv nošení kontaktních čoček? A může mít případně vliv na vznik zákalu? Předem děkuji za odpověď.
Nošení kontaktních čoček nepůsobí vznik glaukomu. Pacienti s glaukomem, kteří nosí kontaktní čočky, musí však dodržovat příslušný režim při aplikaci lokální oční léčby.
Miluše
Dobrý den pane doktore. Mám diagnostikován glaukom již šestý rok. Brala jsem kapky Xalatan asi 4,5 roku a pak mi byly změněny na kapky Xalacom, z důvodu stále zvýšeného očního tlaku. Nyní mi již půl roku začalo v levém dolním víčku (někdy i v horním) jakoby škubat nebo to vypadá, jakoby jsem tam měla nějakou bublinku nebo co. Neumím ten nepříjemný pocit ani popsat. Nebo jestli je to taková jemná křeč, nevím. Nemůže to být způsobeno novými kapkami Xalacom? Nebo to je jen můj dojem? V každém případě je to hrozně nepříjemné. Předem děkuji za Váš názor. Přeji Vám stálé zdraví. Miluše.
Zřejmě se jedná o tik. Jsou to drobné záchvěvy způsobené aktivitou nervů. Klinicky nemívají žádný význam, s lokální léčbou očními kapkami nesouvisejí Fenomény samy odezní, je možno reagovat i mírným tlakem prstu na příslušnou oblast víčka.
Vlasta
Dobrý den, včera při pravidelné kontrole mi bylo sděleno, že mám začínající zelený zákal. Ale také mi sestra řekla, že oční tlak je v pořádku a paní lékařka mi žádné léky nedala, jen mi potvrdila můj dotaz, že se jedná o ten horší zákal, který se nedá léčit. Můžete mi prosím poradit jak mám dále postupovat jsem z této zprávy dost rozhozená. Moc děkuji za odpověď Vlasta Křenková České Budějovice
Pokud je glaukom diagnostikován, pak se léčí, pokud ne, není třeba léčit. Vše má svoje základní pravidla a postupy. Takže se musíte řádně domluvit, je to o komunikaci. U vyšetření jste byla Vy, Vaše lékařka a její oční sestra. Jediný z nás, kdo u toho nebyl, jsem já jako ten, kdo by měl odpovědět?

 

Velikost písma:

A A A

Vyhledávání

 
 

E-mailový zpravodaj

 

Poradna lékaře

 

Hrozí Vám glaukom?

Zodpovězte několik otázek a poraďte se s lékařem.

Otestovat se stáhnout dotazník v PDF
 

Soute�te s n�mi

Soutěž o soupravu na víno

Soutěž o soupravu na víno

Platnost: 1.1. - 31.1.2017

V lednové soutěži můžete vyhrát soupravu na víno v dárkové krabici.

 

Spolupracujeme

 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Kam za teplem? Nejoblíbenější destinace českých cestovatelů