Přeskočit navigaci Úvodní stránka O projektu Redakční rada Informace pro média Napsali o nás Kontakt RSS
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi. Z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.

* Kontrolní kód (opište): 
* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Podmínky služby:  Souhlasím s podmínkami
Označením pole udělíte společnosti Meditorial, spol. s r.o. souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů. Nejprve si však pozorně přečtěte plné znění tohoto souhlasu, včetně poučení o Vašich zákonných právech. Zároveň Vás upozorňujeme, že Váš dotaz i následná odpověď mohou být zveřejněny na těchto internetových stránkách a budou tak přístupné ostatním uživatelům.
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 2207 záznamů z celkového počtu 2207, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Karel
Rád bych se dozvěděl jak vypadá a kde je možné zakoupit pomůcku při kapání do oka. Dělá mi problém se strefit. Děkuji
Je to umělohmotný přípravek kopírující tvar očnice, do kterého se vloží lahvička s příslušnými očními kapkami. Distribuce přes lékárnu, lze zakoupit bez předpisu. Vzhledem k relativně malému zájmu bude možná obtížnější jej sehnat.
Jiří Moravec
Dobrý den , je možné snižovat oční tlak metodou zmrazování očních tělísek . Omlouvám se za laické vyjadření . J Moravec
Jenou z možností snížení nitroočního tlaku je zákrok na řasnatém tělísku oka (corpus ciliare) s použitím lokální aplikace chladu sondou. Dochází tak k částečnému omezení funkce tělíska v místě aplikce, tedy ke snížení tvorby nitrooční tekutiny s následným poklesem nitroočního tlaku.
Věra Janků
Dobrý den, již delší dobu pozoruji na svých očích, že mám celodenně zornice hrozně malinké, spíše jako body a pohled jakoby strnulý. Často mám i problém se čtením. Může to být nějaký vážný problém? Děkuji za odpověď. Věra Janků
Pozorování že Vaše zornice jsou "celodenně hrozně malinké" nemá klinicky žádný dopad. Pozorujete se v zrcadle, jinak to ai nelze. Pak záleží na osvitu vzdálenosti, atd., atd. Problém se čtením je další, odlišná věc. Možná potřebujete brýlovou korekci na čtení...
IVA SEDLÁKOVÁ
Dobrý den. Delší dobu lečím nitrooční tlak byla jsem i na operaci s jedním okem ale tlak stálé je vysoký mohla bych přijet na konzultaci k Vám . Děkuji za odpověd.Bydlím v Moravské Třebové§
Ke snížení nitroočního tlaku lze provádět různé modifikace operačních zákroků, pokud lokální léčba (očními kapkami) nepostačuje. V některých případech, pokud efekt operace na nitrooční tlak není dostatečný, je třeba pokračovat v lokální léčbě, případně doplnit některý z laserových zákroků. Postup je individuální, podle stavu zrakových funkcí a dynamiky onemocnění.
Mgr. Miloslav Šůstek
V únoru 2017 mně byla zjištěna VPMD. Mám jít k další oční kontrole po půl roce, popř. po roce. O této nemoci jsem slyšel, že hrozí i oslepnutí. Paní doktorka něco říkala, že se odlupuje sklivec od sítnice a v případě zhoršení stavu budeme aplikovat oční kapky. Léčím si hypertenzi. Užívám Protectum vital. Věk 46 let. Mám se obávat oslepnutí na pravé oko?
V léčbě věkem podmíněné makulární degenerace (VPMD), tzv.vlhké formy, bylo dosaženo významného pokroku. Léčí se ve specializovaných poradnách, které vývoj onemocnění sledují, a v případě potřeby je indikována injekční léčba do sklivce. V některých případech je možno provádět i laserový zákrok na sítnici. Složitější situace je u tzv. suché formy VPMD. Oční kapky nepřinášejí žádoucí klinický efekt ani u jedné z těchto forem. Je vždy nutné pravidelné sledování u specialisty, monitorování stavu sítnice a rozhraní mezi sítnicí a sklivcem.

 

Velikost písma:

A A A

Vyhledávání

 
 

E-mailový zpravodaj

 

Poradna lékaře

 

Hrozí Vám glaukom?

Zodpovězte několik otázek a poraďte se s lékařem.

Otestovat se stáhnout dotazník v PDF
 

Soute�te s n�mi

Soutěž o koupelový set

Soutěž o koupelový set

Platnost: 1.8. - 31.8.2017

V srpnové soutěži můžete vyhrát koupelový set.

 

Spolupracujeme

 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Láká vás vyzkoušet vodní dýmku? Pak pozor nejen na infekce!