Přeskočit navigaci Úvodní stránka O projektu Redakční rada Informace pro média Napsali o nás Kontakt RSS
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi. Z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.

* Kontrolní kód (opište): 
* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Podmínky služby:  Souhlasím s podmínkami
Označením pole udělíte společnosti Meditorial, spol. s r.o. souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů. Nejprve si však pozorně přečtěte plné znění tohoto souhlasu, včetně poučení o Vašich zákonných právech. Zároveň Vás upozorňujeme, že Váš dotaz i následná odpověď mohou být zveřejněny na těchto internetových stránkách a budou tak přístupné ostatním uživatelům.
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 2156 záznamů z celkového počtu 2156, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Jana
Mám zelený zákal možné oko operovat?
Odpověď naleznete podrobně v článcích na našich webových stránkách. Léčba glaukomu je medikamentózní, laserová nebo chirurgická. Operace je zpravidla indikována s cílem snížit nitrooční tlak na bezpečnou hladinu, kdy nevzniká poškození, a to tehdy, pokud nepostačuje léčba medikamentózní nebo chirurgická. Vyléčit, tzv. "odoperovat" však glaukom nelze.
Karel
Má vliv při zeleném zákalu,časté sledování počítače? Pokud sleduji počítač je vhodné jen slabé světlo a nebo plné . Děkuji.
U chronického glaukomu otevřeného úhlu se nestanovují žádná omezení v tomto směru. Platí všeobecně pravidlo, že při sledování obrazovky /počítač, TV/ je vhodné mírné nasvícení okolí.
Radka
Dobrý den, mám dotaz, dnes jsem navštívila očního lékaře a ten při podrobném vyšetření našel změny na sítnici pravého oka.Pozval mě za tři měsíce na kontrolní vyšetření s tím, že si mám dělat tzn.Amslerovu mřížku, jednou za 14 dní.Zatím vidím bod pravým okem jasně a také čáry i čtvercebez jakýchkoli změn.Můžu mít i přes to makulární degeneraci a jak rychle tot onemocnění postupuje.Je to vřádu několika let.Levé oko je zatím beze změn.Je mi47 let.Děkuji za odpověď
Amslerova mřížka je velmi dobrým testem, který lze provádět laicky, v domácím prostředí. Slouží k monitorování vzniku degenerativních změn na sítnici. Součástí diagnostického i preventivního schematu samozřejmě kromě toho jsou pravidelné kontroly u očního lékaře, kdy se vyšetřuje sítnice např. oftalmoskopicky, ale také pomocí speciálních zobrazovacích technik (OCT,HRT). Choroba nemusí vzniknout vůbec. Průběh je individuální, nelze stanovit žádnou přesnou časovou prognózu.
Eva
Dobrý den, léčím se na glaukom od roku 2000 a beru Xalacom. Na poslední kontrole před Vánoci bylo vše v pořádku, ale asi měsíc pociťuji zvýšenou citlivost na světlo nebo změny světla, cuká mi levé oko a občas se mi předním mihnou modré záblesky, hlavně při čtení. Může to dělat ten glaukom nebo je to od nervů, léčím se totiž na deprese a asi 2 měsíce mám nový lék aurorix, který prý může trochu ovlivnit vidění. Děkuji za odpověď.
Není pravděpodobné, že by se takto projevovaly oční kapky po několika letech aplikace. O nežádoucích účincích medikace, kterou užíváte na deprese, Vás bude informovat předepisující lékař - je možné, že potíže jsou po jeho nasazení, je možno zvážit změnu antidepresivní léčby. každopádně je vhodné komplexní vyšetření očním lékařem, a to i se zaměřením na sítnici. Záblesky mohou v některých případech doprovázet onemocnění na rozhraní sítnice a sklivce. Některé léky mohou ovlivnit i refrakci - konzultujte, zda není třeba změna brýlové korekce.
Gražyna Hanzlová
Dobrý den ,moje vnučka 19 let má 6 dioptri na dálku .Ráda by operaci očí .Bydli v Německu ,proto se ptám já.Co proto má udělát?
Zákroky, které řeší odstranění dioptrií, jsou možné - provádějí je za podmínek konkrétních center příslušná specializovaná pracoviště. To platí pro Německo, které zmiňujete, i pro Českou republiku. Je-li vnučka plnoletá, což podle Vašeho údaje je, jistě situaci vyřeší. Možná požádá babičku o finanční příspěvek, možná ne - to už je mimo naší kompetenci.

 

Velikost písma:

A A A

Vyhledávání

 
 

E-mailový zpravodaj

 

Poradna lékaře

 

Hrozí Vám glaukom?

Zodpovězte několik otázek a poraďte se s lékařem.

Otestovat se stáhnout dotazník v PDF
 

Soute�te s n�mi

Soutěž o sadu make-up štětečků

Soutěž o sadu make-up štětečků

Platnost: 1.2. - 28.2.2017

V únorové soutěži můžete vyhrát luxusní sadu make-up štětečků.

 

Spolupracujeme

 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Kam za teplem? Nejoblíbenější destinace českých cestovatelů