Přeskočit navigaci Úvodní stránka O projektu Redakční rada Informace pro média Napsali o nás Kontakt RSS
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi. Z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.

* Kontrolní kód (opište): 
* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Podmínky služby:  Souhlasím s podmínkami
Označením pole udělíte společnosti Meditorial, spol. s r.o. souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů. Nejprve si však pozorně přečtěte plné znění tohoto souhlasu, včetně poučení o Vašich zákonných právech. Zároveň Vás upozorňujeme, že Váš dotaz i následná odpověď mohou být zveřejněny na těchto internetových stránkách a budou tak přístupné ostatním uživatelům.
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 2173 záznamů z celkového počtu 2173, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Milan Hovorka
Před časem jsem odeslal následující dotaz(zatím bez odpovědi): V prosinci 2016 jsem byl operován na šedý zákal a to obě oči(MUDr.Němcová). Na dálku vidím dobře na blízko nosím brýle. Při přechodu z tmavého prostředí do světlejšího se mi objevují nepříjemné záblesky v podobě průhledných slz obloukovitého tvaru. Rád bych se dozvěděl jestli se to dá nějak napravit, nebo to tak zůstane natrvalo. Uveďte, prosím, na jaké adrese se dozvím odpověď.
Dotaz čeká na odpověď
Petra Cingrová
Dobrý den, je mi 49 let, mám implantované multifokální čočky pro šedý zákal. Se zeleným zákalem se léčím 4 roky. Prosím o informaci, jestli zhoršování zeleného zákalu může způsobit dlouhodobá práce u monitoru nebo ohýbání s visem hlavou dolů. Trápí mě bolesti zad a cvičení s vyvěšením hlavy mi dělá dobře na záda. Předem moc děkuji za informaci a přeji pěkný den. Petra Cingrová
Léčený a kompenzovaný chronický primární glaukom otevřeného úhlu není kontraindikací prací s počítačem ani provádění sportovních aktivit v rekreační míře.
Ilona
Dobrý den, má 15 letá dcera má 2 roky diagnostikovány drůzy na papile oboustranně, více vpravo, kde se nález na GDx po 2 letech významně zhoršil, začínají se objevovat i změny na levém oku, bylo nám doporučeno změnit antiglaukomatika ( Trusopt užívá 2 roky, očí tlak má kolem 17) na Cosopt. Je prosím, jiná možnost léčby než antiglaukomatika a jaká je jejich úspěšnost, respetive je možno odhadnout prognózu onemocnění. Mám o dceřin zrak strach, přemýšlím, zda nález ještě jinde konzultovat. Děkuji I.
Drůzy je vhodné případně konzultovat na pracovišti, které se specializuje na léčbu sítnice, v dětském věku je vhodná návštěva dětské oční kliniky. Antiglaukomatika jsou léky užívané v léčbě glaukomu, nikliv drůz. O diagnóze glaukomu však není v dotazu zmínka.
Jana
Dobrý den, přes 10 let se léčím s glaukomem, podstoupila jsem laserovou operaci a v současné době kapu dvoje kapky. Teď bylo zjištěno zhoršení zorného pole, tlak je do 20, lékařka navrhuje operaci jako šedého zákalu i ( když ho nemám ), s tím že by se měl uvolnit prostor pro tekutinu a její cirkulaci. Je tento postup správný, nebo myslíte, že je ještě jiná možnost? Děkuji za odpověď
Ano, tato možnost je vhodná, v případě, kdy dozrává šedý zákal. Po jejím odstranění se implantuje nitroční čočka umělá, která má menší předozadní průměr než čočka původní, a tím se změní anatomické poměry v odtokových cestách pro nitrooční tekutinu rozšířením úhlu přední komory oka. Lepším odtokem může dojít ke snížení nitroočního tlaku.
Helena
Dobrý deň, mám glaukó, kvapkám trusopt a akistan. Pod ľavým okom sa mi spravil červený fľak, trochu svrbí. Neviem, či je to podráždením od kvapiek, ale chcela by som kúpiť krém v lekárni, môžete mi odporučiť vhodný vzhľadom na glaukóm?
"Pod ľavým okom" znamená na kůži dolního víčka vlevo? Pokud bude aplikace v lékárně zakoupeného krému krátkodobá, není s jistotou žádné omezení pro glaukom.

 

Velikost písma:

A A A

Vyhledávání

 
 

E-mailový zpravodaj

 

Poradna lékaře

 

Hrozí Vám glaukom?

Zodpovězte několik otázek a poraďte se s lékařem.

Otestovat se stáhnout dotazník v PDF
 

Soute�te s n�mi

Soutěž o barevné švihadlo pro děti

Soutěž o barevné švihadlo pro děti

Platnost: 1.3. - 31.3.2017

V březnové soutěži můžete vyhrát dětské švihadlo.

 

Spolupracujeme

 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Turistický průvodce aneb Co zabalit na cestu do Asie