Přeskočit navigaci Úvodní stránka O projektu Redakční rada Informace pro média Napsali o nás Kontakt RSS
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi. Z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Podmínky služby:  Souhlasím s podmínkami
Označením pole udělíte společnosti Meditorial, spol. s r.o. souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů. Nejprve si však pozorně přečtěte plné znění tohoto souhlasu, včetně poučení o Vašich zákonných právech. Zároveň Vás upozorňujeme, že Váš dotaz i následná odpověď mohou být zveřejněny na těchto internetových stránkách a budou tak přístupné ostatním uživatelům.
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 2299 záznamů z celkového počtu 2299, zobrazeny 46. - 50.

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  [ 10 ]  11 

Šárka Čepeláková
Dobrý den, mám již částečně poškozený oční nerv (zelený zákal u nás v rodině máme po otci oba sourozenci, ale otec a bratr mají vysoký tlak - tedy oba užívají kapičky), já však mám tlak zcela v pořádku 13,14 atd. Já osobně trpím dlouhodobě velmi nízkým tlakem, jak se v tomto případě zelený zákal léčí? Děkuji za info. Bohužel moje lékařka prozatím žádnou léčbu nenastavila a chápu-li to dobře, kapky do očí mi daný problém nepořeší. Předem děkuji ŠČ
Otázkou je, zda se skutečně jedná o glaukom, nebo jinou chorobu vyvolávající změny na zrakovém nervu - tudy je potřeba v první řadě vést diagnostiku, a podle výsledku stanovit další postup. Pokud by bylo jednoznačně prokázáno, že se jedná změny v souvislosti s glaukomem, pak je potřeba si uvědomit, že bezpečná výška nitroočního tlaku je individuální. Poškození může vzniknout i při tzv." statisticky normálním" nitroočním tlaku. V tom případě má i další snižování nitroočního tlaku smysl, a to očními kapkami, laserem, nebo operací. Je určitě vhodná konzultace na pracovišti specializovaném na glaukom.
Martin Parth
Dobrý den, pracuji s chemikáliemi a rád bych věděl které jsou nejnebezpečnější při kontaktu s okem. Také jaká látka, kterou bych mohl mít po ruce nejvíce neutralizuje danou chemikálii. Děkuji za odpověď
V zásadě platí, že je potřeba si uvědomit, že oči je třeba chránit před všemi cizorodými látkami. Úloha prevence je v tomto ohledu velmi důležitá. Striktně tuto problematiku včetně ochranných pomůcek řeší pracovně-právní předpisy. Může dojít k vážnému poškození louhy, kyselinami, cizími tělesy, mechanickými úrazy, ale i infikovaným materiálem. Pokusy o neutralizaci nedoporučujeme. Zásadou první pomoci je vydatný průplach spojivkového vaku nejlépe proudem vody, a to při otočení (everzi) horního víčka a následně rychlé řešení cestou odborné lékařské pomoci.
Alena
Byla mi provedena, laserová iridotomie pro glaukom s uzavřeným úhlem, týden po ní mi byl na kontrole nameren not 28 a 30, byl mi Luxfen vyměněn za Travatan. Nyní po 4 týdnech kapani Travatanu mám not 16 a 19. Kapky Travatan mě nestipou, nejsou neprijemne a pomáhají. Mám ale trvale červené oči, ne tolik, jako první tyden, přesto dost výrazně. Na doporučení oční lékařky jsem tedy koupila kapky Optive plus a zajímá mě Váš názor, zda je mohu kapat dlouhodobě pri léčbě Travatanem.
Současné používání léků snižujících nitrooční tlak a očních kapek se zklidňujícím účinkem není kontraindikováno, záleží na komfortu pacienta. Aplikace jednotlivých přípravků musí ale být provedena s časovým odstupem, nejlépe 10-15 minut. Trvalé zarudnutí očí (spojivek, víček) by však mělo být řešeno po nějaké době spíše změnou léčby.
Jitka
Dobrý den, asi 6 let se léčím s vysokým nitroočním tlakem. Začínala jsem kapáním Xalatanu 1x denně asi 5 let, pak mi lékařka nasadila Timo-COMOD 2x denně, protože jsem měla hodnotu tlaku 24. Ten mi nechala asi 2 měsíce, opět byla hodnota tlaku 24, tak změna na Dorzogen Combi 2x denně. Ten se mi nekape moc dobře. Chci se zeptat, jestli je možné, že mi těch 24 naměřili protože už to bylo těsně před nakapáním do očí a jestli by bylo řešení kapat si kapky 3x denně. Děkuji.
Léčba glaukomu je vedena ošetřujícím očním lékařem, nikoliv webovou poradnou. Oční kapky se užívají podle návodu doporučeného výrobcem a lékařem, v tomto smyslu může pacientovi jako zdroj informací o tom, co si kape, posloužit navíc příbalový leták uvnitř lékové krabičky - Dorzogen Combi se 3x denně neužívá, timolol se aplikuje 2x denně, Xalatan 1xdenně - častější aplikace nemá smysl.
Nyitraiová
Dobrý den, musím chodit se zeleným zákalem do gluakomové ambulace a nebo stačí jen oční ambulace.Hledám si nového lékaře tak ať vím na koho se obrátit.
Základní sledování pacienta s glaukomem je v gesci očního lékaře. Pokud zvolíte specializovanou glaukomovou poradnu, záleží pouze na pacientovi a kapacitních možnostech specialisty.

 

Velikost písma:

A A A

Vyhledávání

 
 

E-mailový zpravodaj

 

Poradna lékaře

 

Hrozí Vám glaukom?

Zodpovězte několik otázek a poraďte se s lékařem.

Otestovat se stáhnout dotazník v PDF
 

Soute�te s n�mi

Soutěž o autoškrabku

Soutěž o autoškrabku

Platnost: 1. 12. - 31. 12. 2018

V prosincové soutěži budeme hrát o autoškrabku s teplou rukavicí.

 

Spolupracujeme

 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Láká vás vyzkoušet vodní dýmku? Pak pozor nejen na infekce!