Přeskočit navigaci Úvodní stránka O projektu Redakční rada Informace pro média Napsali o nás Kontakt RSS
 

Poradna lékaře


 Hledat  

Nalezeno 2299 záznamů z celkového počtu 2299, zobrazeny 46. - 50.

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  [ 10 ]  11 

prosím vás,poradte,ako mam postupovať pri diagnostikovaní Cornea guttata,Cataractasenilis a Glauccoma susp.Veľmi pekne dakujem za radu.Dovidenia
Žádná bezprostřední akce není požadována. Je-li vysloveno podezření na glaukom (glaucoma susp.), je třeba podle stanoveného časového režimu absolvovat kontrolní vyšetření. Šedý zákal (cataracta) se operuje, zkalená čočka se nahradí nitrooční čočkou umělou.
Dobrý den, mám již částečně poškozený oční nerv (zelený zákal u nás v rodině máme po otci oba sourozenci, ale otec a bratr mají vysoký tlak - tedy oba užívají kapičky), já však mám tlak zcela v pořádku 13,14 atd. Já osobně trpím dlouhodobě velmi nízkým tlakem, jak se v tomto případě zelený zákal léčí? Děkuji za info. Bohužel moje lékařka prozatím žádnou léčbu nenastavila a chápu-li to dobře, kapky do očí mi daný problém nepořeší. Předem děkuji
Otázkou je, zda se skutečně jedná o glaukom, nebo jinou chorobu vyvolávající změny na zrakovém nervu - tudy je potřeba v první řadě vést diagnostiku, a podle výsledku stanovit další postup. Pokud by bylo jednoznačně prokázáno, že se jedná změny v souvislosti s glaukomem, pak je potřeba si uvědomit, že bezpečná výška nitroočního tlaku je individuální. Poškození může vzniknout i při tzv." statisticky normálním" nitroočním tlaku. V tom případě má i další snižování nitroočního tlaku smysl, a to očními kapkami, laserem, nebo operací. Je určitě vhodná konzultace na pracovišti specializovaném na glaukom.
Dobrý den, pracuji s chemikáliemi a rád bych věděl které jsou nejnebezpečnější při kontaktu s okem. Také jaká látka, kterou bych mohl mít po ruce nejvíce neutralizuje danou chemikálii. Děkuji za odpověď
V zásadě platí, že je potřeba si uvědomit, že oči je třeba chránit před všemi cizorodými látkami. Úloha prevence je v tomto ohledu velmi důležitá. Striktně tuto problematiku včetně ochranných pomůcek řeší pracovně-právní předpisy. Může dojít k vážnému poškození louhy, kyselinami, cizími tělesy, mechanickými úrazy, ale i infikovaným materiálem. Pokusy o neutralizaci nedoporučujeme. Zásadou první pomoci je vydatný průplach spojivkového vaku nejlépe proudem vody, a to při otočení (everzi) horního víčka a následně rychlé řešení cestou odborné lékařské pomoci.
Byla mi provedena, laserová iridotomie pro glaukom s uzavřeným úhlem, týden po ní mi byl na kontrole nameren not 28 a 30, byl mi Luxfen vyměněn za Travatan. Nyní po 4 týdnech kapani Travatanu mám not 16 a 19. Kapky Travatan mě nestipou, nejsou neprijemne a pomáhají. Mám ale trvale červené oči, ne tolik, jako první tyden, přesto dost výrazně. Na doporučení oční lékařky jsem tedy koupila kapky Optive plus a zajímá mě Váš názor, zda je mohu kapat dlouhodobě pri léčbě Travatanem.
Současné používání léků snižujících nitrooční tlak a očních kapek se zklidňujícím účinkem není kontraindikováno, záleží na komfortu pacienta. Aplikace jednotlivých přípravků musí ale být provedena s časovým odstupem, nejlépe 10-15 minut. Trvalé zarudnutí očí (spojivek, víček) by však mělo být řešeno po nějaké době spíše změnou léčby.
Dobrý den, asi 6 let se léčím s vysokým nitroočním tlakem. Začínala jsem kapáním Xalatanu 1x denně asi 5 let, pak mi lékařka nasadila Timo-COMOD 2x denně, protože jsem měla hodnotu tlaku 24. Ten mi nechala asi 2 měsíce, opět byla hodnota tlaku 24, tak změna na Dorzogen Combi 2x denně. Ten se mi nekape moc dobře. Chci se zeptat, jestli je možné, že mi těch 24 naměřili protože už to bylo těsně před nakapáním do očí a jestli by bylo řešení kapat si kapky 3x denně. Děkuji.
Léčba glaukomu je vedena ošetřujícím očním lékařem, nikoliv webovou poradnou. Oční kapky se užívají podle návodu doporučeného výrobcem a lékařem, v tomto smyslu může pacientovi jako zdroj informací o tom, co si kape, posloužit navíc příbalový leták uvnitř lékové krabičky - Dorzogen Combi se 3x denně neužívá, timolol se aplikuje 2x denně, Xalatan 1xdenně - častější aplikace nemá smysl.

 

Velikost písma:

A A A

Vyhledávání

 
 

E-mailový zpravodaj

 

Poradna lékaře

 

Hrozí Vám glaukom?

Zodpovězte několik otázek a poraďte se s lékařem.

Otestovat se stáhnout dotazník v PDF
 

Soute�te s n�mi

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

 

Spolupracujeme

 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Křečové žíly