Přeskočit navigaci Úvodní stránka O projektu Redakční rada Informace pro média Napsali o nás Kontakt RSS
 

Poradna lékaře


 Hledat  

Nalezeno 2299 záznamů z celkového počtu 2299, zobrazeny 36. - 40.

 1  2  3  4  5  6  7  [ 8 ]  9  10  11 

Dobrý deň. Pracujem ako zvarač. Je u mňa podozrenie na glaukom. Na presné vyšetrenia pôjdem za týždeň. Ak sa táto dagnóza potvrdí je pre mňa lepše zmenť povolane, alebo to nemá žadny vplyv? Ďakujem
U nás máme takové pěkné pořekadlo, doufám, že mu bude rozumět i ve "spřáteleném jazyku". Proč stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko?
Dobrý den, byl mi diagnostikován zelený zákal, předpsány kapky Betoptic S s tím, že si mám vyhledat očního lékaře s kontrolami - měření očního tlaku - co tři měsíce, za rok opět velké vyšetření v nemocnici. Dost mne vyplašila informace o možném odebrání řidičského průkazu a dalšího možného průběhu nemoci. Chci se zeptat, zda je možmo zaslat na vaší poradnu zprávy z nemocnice a požádat vaše odborníky o konzultaci, zda by třeba nebyl vhodnější již nyní radikálnější zákrok, či zda v této fázi jsou oční kapky dostatečným řešením, nerad bych něco promeškal. Děkuji, přeji hezký den.
Jedná se o standartní postupy při diagnostikování a léčbě glaukomu. Uvedená léčba a navržený systém kontrol rozhodně nezakládá důvod k obavám z oslepnutí, v terapeutickém portfoliu je celá řada dalších očních kapek, kombinací, možnost laserového zákroku. Odebrání oprávnění k řízení motorových vozidel není u glaukomu automatické, muselo by dojít k výraznému zhoršení zrakových funkcí - viz příslušná právní norma. Pokud chcete konzultovat lékařskou zprávu, je to možné. Zašlete však pouze text, bez osobních údajů, a to v listovní formě, v obálce pro lékaře webové glaukomové poradny, celou zásilku pak na adresu správce webu.
Dobrý den, mám zelený zákal dlouhodobě léčený Monopostem. Pro zhoršení stavu mi k němu lékař předepsal Brinzolamide STADA, který však ovlivňuje frekvenci srdečního tepu. Mám bradykardii a implantovaný PACEMAKER. Mám obavy že to není dobře. Je k dispozici jiný lék, který neovlivňuje srdeční činnost
Je třeba mít na paměti, že aplikace očních kapek používaných v léčbě glaukomu musí být posuzována i v souvislosti s léčbou poruch srdečního rytmu, plicních chorob, zvláště astmatu, apod. Pokud léčba nepůsobí problémy, je možno v ní pokračovat. V případě, že se projevují celkové potíže, platí zásada, že pokud nepostačuje monoterapie glaukomu (tedy léčba jednou účinnou látkou), je vhodné zaměřit se na laserovou nebo operační léčbu, podle klinického průběhu.
Dobrý den, čas od času se mi zvýší v pravém oku nitroční tlak, nejdříve měli lékaři podezření na zelený zákal, ale závěr je nyní Posner-Schlossmanův syndrom. Chci se zeptat, zda je vhodné při zeleném zákalu nebo při tomto syndromu nosit kontaktní čočky a zda je možné vůbec uvažovat o laserové operaci očí k odstranění krátkozrakosti? Děkuji.
Při glaukomu otevřeného úhlu lze nosit kontaktní čočky. Je však třeba aplikovat oční kapky tehdy, když kontaktní čočky nejsou nasazeny. U pacientů s glaukomem přistupují provádějící centra k indikaci refrakčního zákroku laserem zdrženlivě - je zde riziko zvýšení nitroočního tlaku a zhoršení zrakových funkcí. Posuzuje se však individuálně.
Dobrý den, oční lékař mi řekl, že mám zákal klestnice. Existuje něco takového? Nikde nemohu k tomu nic najít. Děkuji
Tento pojem v očním lékařství neexistuje. Pravděpodobně došlo ke zkomolení.

 

Velikost písma:

A A A

Vyhledávání

 
 

E-mailový zpravodaj

 

Poradna lékaře

 

Hrozí Vám glaukom?

Zodpovězte několik otázek a poraďte se s lékařem.

Otestovat se stáhnout dotazník v PDF
 

Soute�te s n�mi

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

 

Spolupracujeme

 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Žloutenka a její léčba