Přeskočit navigaci Úvodní stránka O projektu Redakční rada Informace pro média Napsali o nás Kontakt RSS
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi. Z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Podmínky služby:  Souhlasím s podmínkami
Označením pole udělíte společnosti Meditorial, spol. s r.o. souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů. Nejprve si však pozorně přečtěte plné znění tohoto souhlasu, včetně poučení o Vašich zákonných právech. Zároveň Vás upozorňujeme, že Váš dotaz i následná odpověď mohou být zveřejněny na těchto internetových stránkách a budou tak přístupné ostatním uživatelům.
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 2299 záznamů z celkového počtu 2299, zobrazeny 21. - 25.

 1  2  3  4  [ 5 ]  6  7  8  9  10  11 

Petronela Matejová
Dobrý den. Pred rokem mi dvakrát do mesice červenáli oči. Cítila jsem paleni. Bolest po probuzeni. Na očnim mi diagnostikovali H40.2. Byla jsem v červnu 2018na laser.irodotomii, ktera pry probehla dobre. Mne nadale oči palili, občas boleli. Tento tyden jsem trpela nevolnosti, slabosti. Oči palili. Včera v noci ve spánku jsem cítila bolest. Ráno po probuzeni už krutá bolest, šilena bolest hlavy. Nikdy jsem netrpela bolesti hlavy. Napinalo me na zvraceni. To po hodine ustalo. Už druhý deň jen mé pali oči TNO 23/22 mmHg. Je mi 64 let
Podle popisovaných příznaků lze usuzovat na nekompenzovaný nitrooční tlak u glaukomu s uzavřeným nebo úzkým úhlem. Samotné provedení laserové iridotomie nemusí vždy ke kompenzaci postačovat. Mnohdy je nutné pokračování léčby očními kapkami, případně změna této léčby, nebo další zákrok llaserem nebo operace. V mezidobí mezi měřeními nitroočního tlaku může dojít k jeho zvýšení, které se klinicky může takto projevit. Je nutné další řešení.
Černá
Dobrý den, poprosila bych o rada, kam objednat dceru (10let), z důvodu podezření na glaukom. Máme doporučení oční lékařky. Dítě má již podruhé oční tlak 29, několikrát jsme řešili bolest očí -kapání umělých slz pro zvlhčení. V rodině (dědeček léčen se zeleným zákalem) děkuji, J.ČErná, Beroun u Prahy
Na doporučení oční lékařky bývá vždy vyznačeno, pro jaké zdravotnické zařízení je určeno. Doporučuji tedy nejprve zjistit tento údaj, a následně se zařídit podle této instrukce. Dětská oční klinika zabývající se touto problematikou je ve Fakultní nemocnici Praha - Motol.
Petr P
Dobrý den, je mi 47 let. Moje praktická lékařka mě poslala při zjištění diabetu na vyšetření očního pozadí. Při tomto vyšetření mi byl zjištěn vysoký nitrooční tlak (nevím kolik torrů to v tom prvním dni bylo). Dostal jsem kapky uni timolol 0,5% , které jsem začal ještě týž den kapat a další den jsem byl na perimetrické vyšetření a znovu mi měřili nitrooční tlak. Ten jsem měl 24 a 25 torrů. Paní doktorka mi řekla, že to vidí na zelený zákal a proto se chci zeptat, zda mám nějak omezit pitný režim, resp. kolik tekutiny za den je vhodné vypít, aniž by to mělo vliv na toto onemocnění? Vážím 105kg. Děkuji za odpověď.
Pitný režim neomezujte, pokračujte v intencích instrukcí diabetologa. U primárního glaukomu otevřeného úhlu není třeba omezovat normální příjem tekutin.
Vendula
Dobrý den, je mi 15 let a již asi pět let trpím bolestmi hlavy v oblasti čela. Dříve byli odůvodňované tím, že mám problémy s krční páteří. Ale nyní jsem byla na vyšetření očí, nosím brýle (mám na pravém oku jedna a půl dioptrie a na levém pouze půl dioptrie), a byl mi naměřen mírně zvýšený nitrooční tlak. Je možné, že mi způsobuje bolesti hlavy? A dá se v mém věku léčit? Bylo mi řečeno pouze častější docházení na kontroly.
Je potřeba vyšetřit, jestli je správná brýlová korekce, změřit nitrooční tlak vícekrát i během dne, provést vyšetření zorného pole (perimetr), dále ORL se zaměřením na dutiny, případně neurologické vyšetření. Potíže s krční páteří v takto mladém věku nejsou typické.
Božena
Dobrý den, prosím o radu. Mám někdy pocit jakoby mi zašilhaly oči a tím pádem i jakoby dvojité vidění. Tento stav ale je jen chvilkový a pomůže, když si přidržím kořen nosu a třu si koutky očí. může se jednat o oslabené oční svalstvo?? Děkuji za odpověď
Potíže by mohly být způsobeny únavou, a nejedná se o typické dvojité vidění (diplopii). Pokud by přetrvávaly, je zapotřebí specializované vyšetření očním lékařem, případně neurologem.

 

Velikost písma:

A A A

Vyhledávání

 
 

E-mailový zpravodaj

 

Poradna lékaře

 

Hrozí Vám glaukom?

Zodpovězte několik otázek a poraďte se s lékařem.

Otestovat se stáhnout dotazník v PDF
 

Soute�te s n�mi

Soutěž o autoškrabku

Soutěž o autoškrabku

Platnost: 1. 12. - 31. 12. 2018

V prosincové soutěži budeme hrát o autoškrabku s teplou rukavicí.

 

Spolupracujeme

 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Polévka s vůní orientu: jak si připravit domácí Pho Bo