Přeskočit navigaci Úvodní stránka O projektu Redakční rada Informace pro média Napsali o nás Kontakt RSS
 

Poradna lékaře


 Hledat  

Nalezeno 2299 záznamů z celkového počtu 2299, zobrazeny 16. - 20.

 1  2  3  [ 4 ]  5  6  7  8  9  10  11 

Dobrý den měl jsem jiskru v oku od flexi po vyndání mám uzivat kapky a mast maxitrol po aplikaci vidim rozmazáne druhý den oko začalo pálit a svedet. Mám maxitrol uzivat dal ? Kdy uvidím normálne? Jak dlouho maxitrol uzivat.? Kapky mam brát 5 krat denne mast na noc. Děkuji
"Jiskra v oku od flexi"? Patrně se jedná o cizí tělísko na rohovce, které bylo při ošetření extrahováno. U poranění tohoto typu se zpravidla zahajuje lokální léčba očními kapkami, případně mastí. Po aplikaci některých léčiv může být přechodně neostré vidění, to může být i v důsledku poranění. Aplikace léku obsahující antibiotikum by měla být striktně podle instrukcí, v tomto případě 5x denně. O ukončení léčby a dalším postupu se rozhoduje v oční ordinaci při kontrole.
Dobrý den, poprosím Vás, syn 15 let se svěřil, že od mala stále vidí barevné tečky (zelené, žluté, fialové..) V 7 letech jsme absolvovali vyšetření na dětské oční klinice se závěrem, že to není možné, že si chlapec vymýšlí. Pozn.: v 5 letech diagn. tupozrakost, tudíž pravidelně sledován u očního lékaře. Dále se s tímto problémem nesvěřil až nyní. Poprosím o radu kam se obrátit a co je event. nutné vyšetřit. Děkuji
Pozorování barevných teček není charakteristické pro žádnou konkrétní oční chorobu. Je však možné, že vjem je jenom nedokonale popisován. Sledování u očního lékaře probíhá, takže zde je možné dosáhnout na všechna nutná i specializovaná oční vyšetření. Předpokladem je také zjištění příčiny "tupozrakosti". Z dalších odborností je vhodné celkové vyšetření pediatrem, který posoudí nutnost dalších specializovaných konzultací - např. neurologem, psychologem, apod.
dobry den, na vrodeny glaukom, otvoreny sa liecim par desatroci, afakia, vela operacii antig, zmrazovanie - iba by som sa chcel spytat ci ma vyska tlaku suvis s tym ked som nachladeny, nadcha, kasel...-stava sa mi ze ked sa meranie spravi v case choroby tak hodnoty su vacsie cca 24-27, tiez sa mi stava ked napr den pred meranim mam nejaku namahu napr nosenie tazkych veci tak tlak tiez ide nahor, moze to spolu suvisiet?
Nitrooční tlak se mění během v průběhu denního cyklu. Je-li zhoršená snadnost odtoku nitrooční tekutiny, je možné zvláště u komplikovaných případů i přechodné zvýšení nitroočního tlaku v závislosti na některých onemocněních, v souvislosti s zátěžovou činností i aplikací některých léčiv.
Dobrý den. Je mi 65 let a již 15 roků jsem si kapala kapky na zelený zákal. Nyní mně před týdnem při kontrole na očním odd. lékař sdělil, že nyní kapat kapky nebudu a na další kontrolu mám přijít až za půl roku. Je tento postup správný? Zelený zákal máme v rodě. děkuji za odpověď.
Zelený zákal, glaukom, se léčí očními kapkami, laserem nebo operací. K zahájení léčby je třeba tuto chorobu správně diagnostikovat. Na základě našich aktuálních diagnostických možností je třeba provést vyšetření terče zrakového nervu oftalmoskopicky, vyšetření zorného pole počítačovou statickou perimetrií, vyšetření úhlu přední komory oka gonioskopickou čočkou, sledování výšky nitroočního tlaku nejlépe aplanačním měřením. zhodnocení tloušťky rohovky, vyšetření morfologickou zobrazovací technikou (OCT, HRT). Pokud jsou výsledky těchto vyšetření v normě, není glaukom prokázán. Technické vybavení za dobu 15 let výrazně pokročilo, s tím souvisí i možné přehodnocení tehdejších diagnostických závěrů.
Dobrý den, můžu ještě k předchozímu dotazu ohledně změn na očním pozadí v souvislosti s hypertenzí. Zajímalo by mě, jestli ten stav, že se cévy vlivem hypertenze zhoršují, je nezvratný, nebo jestli můžu udělat něco pro to, aby nedocházelo k dalšímu zhoršování. děkuji.
Změny vznikající v souvislosti s hypertenzí nejsou vratné. Informace o aktuálním stavu a průběhu jsou významné pro praktického lékaře/ internistu, který podle nálezu vede nebo mění léčbu. V zájmu pacienta je tedy dodržovat plánovaný systém kontrol a léčbu indikovanou tímto odborníkem, jiné řešení není. Počínající hypertonické změny na cévách očního pozadí nezhoršují kvalitu vidění.

 

Velikost písma:

A A A

Vyhledávání

 
 

E-mailový zpravodaj

 

Poradna lékaře

 

Hrozí Vám glaukom?

Zodpovězte několik otázek a poraďte se s lékařem.

Otestovat se stáhnout dotazník v PDF
 

Soute�te s n�mi

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

 

Spolupracujeme

 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida