Přeskočit navigaci Úvodní stránka O projektu Redakční rada Informace pro média Napsali o nás Kontakt RSS

Napsali o násKrásné zdravé oči

 

Napsali o nás

Krásné zdravé oči

Krásné zdravé oči

Tv Plus, 20/2009

Kosmetické přípravky by měly udělat oči přitažlivějšími, krásnými, jiné zase čistými. Hlavně by ale neměly škodit jejich zdraví. Většina kosmetických přípravků je bezpečná, ale přesto bychom měli znát rizika infekce, možnosti poranění a vědět, na co si máme při výběru kosmetického přípravku na oči dát pozor.

Víte například, že se při nesprávném používání uvnitř obalu rozmnoží bakterie? Jakmile se pak dostanou do oblasti oka, mohou způsobit infekci. Dokonce je známo několik vzácných případů, že ženy kvůli nim dočasně nebo trvale osleply. Důležité také je nepůjčovat si kosmetiku na oči ani od své nejlepší přítelkyně, ani třeba od sestry. Bakterie, na které si jejich imunita již zvykla, mohou být pro vaše oči nebezpečné. Riziko kontaminace je největší u tzv. testerů používaných v obchodě. V případě kosmetiky aplikované do oblasti očí je nejlepší se jim úplně vyhnout.

Nebezpečí úrazu

Sedíte v tramvaji, autobusu, jako spolujezdkyně v autě, ráno jste se nestihla nalíčit, takže se vrháte do zkrášlení. Vypadá to jako báječné využití času. Pokud však vozidlo nečekaně zabrzdí nebo do něho někdo narazí, riskujete poranění oka řasenkou, tužkou, případně jiným aplikátorem. I zcela drobné poranění může být nebezpečné, a to právě z důvodu možné infekce.

Důležité složení

Každý výrobce je povinen uvádět složení kosmetického výrobku na obalu. Jen jeho pečlivým prostudováním se vyhnete nežádoucím složkám nebo budete moci porovnat složení různých výrobků. Platí, že látky, kterých je ve výrobku nejvíce, se nacházejí na seznamu jako první.

Výrobky běžně prodávané v maloobchodní síti nesmí pochopitelně obsahovat látky, o kterých je známo, že mohou škodit lidskému zdraví. Pokud ale nechcete svůj organismus vystavovat zbytečným alergenům a agresivnějším chemikáliím, je vhodné sáhnout hlouběji do peněženky a pořídit si dražší výrobek z kvalitních surovin.


Archiv starších novinek

 

Velikost písma:

A A A

Vyhledávání

 
 

E-mailový zpravodaj

 

Poradna lékaře

 

Hrozí Vám glaukom?

Zodpovězte několik otázek a poraďte se s lékařem.

Otestovat se stáhnout dotazník v PDF
 

Soute�te s n�mi

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

 

Spolupracujeme

 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cestovní nemoci